... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

7. září 2022 - TRPĚLIVOST

7.9.2022|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 7. září 2022
TRPĚLIVOST
 
Už slyším, jak to šumí v prvních řadách. Je zvláštní, jak obecně trpělivost nemáme rádi. Kam vlastně tak spěcháme a co tak nepříjemného je na tom, že to co si umaneme, nemáme hned.
 
Často se s tím u klientů setkávám. Většinou prostě shrnou problém tím, že to tak mají a že jsou extrémně netrpěliví. Ale proč to tak je? Dnes budeme mít celý den na to tenhle stav zkoumat a taky ho pochopitelně proměnit.
 
Sedmička Duhy popisuje velmi zajímavý jev. Říká se mu čekání v důvěře. A to je absolutní základ trpělivost. Ona totiž není o tom, že vás někdo nebo něco škodolibě drží na místě a nedovolí vám sáhnout po vysněném cíli. Pravděpodobně moc spěcháte a dáváte tak Existenci málo času na to, aby pro vás vytvořil tu ideální verzi vašeho snu. Nenecháte to dozrát. A tak ve výsledku předběhnete to, za čím se tak ženete.
 
A teď to klíčové. Proč tak spěcháš? Až zas budeš nervózně podupávat ve frontě u kasy nebo na zastávce nebo v koleně za volantem, zeptej sám sebe: čeho se vlastně bojím? Proč nedůvěřuji, že tenhle stav je ta nejlepší možná verze tohoto přítomného okamžiku? Bůh tlumí tvou rychlost, protože hrozí, že buď do něčeho vletíš nebo něco mineš, ale ty se ho stále snažíš občůrat.
 
Pochybuje snad těhotná o tom, zda má cenu čekat až do devátého měsíce na porod? Jestliže na něco ve svém životě čekáš, tak to prostě ještě není hotový. Budeš to jít nedopečený, jen proto, že se ti nechce čekat? Ech.
 
Pěkný den.
 
Autorka textu: Samandra Ozt
 
P.S. Je důvěra a netrpělivost zrovna Tvůj problém? Komplikuješ si život nepříjemnými prožitky při čekání? Máš pocit, že se proti tobě spiknul celý svět a hází ti klacky pod nohy?
Přijď na Zenový kruh a dozvíš se, proč se ti to děje doopravdy a co s tím. Už tento pátek v 17 hod. na zoomu. Poslední tři volná místa.
 
Zobrazeno: 149 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. prosince 2022 - PROCITNUTÍ

22.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
21. prosince 2022 - SEN

21.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
20. prosince 2022 - SAMOTA

20.12.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -