... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

30. září 2022 - VĚDOMÍ

30.9.2022|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 30. září 2022
VĚDOMÍ
 
Nadhledu není nikdy dost. Tím ovšem nemyslím zlehčování faktů a vnitřních stavů, mluvím o jemném poodstoupení, aniž bychom přerušili kontakt.
 
Pokud jsme příliš blízko a příliš zahleděni, často nám unikají ulevující souvislosti. Jsme zahleděni do jednoho dílku puzzle a silně frustrovaní, že nejsme s to pochopit, co je na něm vyobrazeno. Udělej pár kroků zpět a podívej se na celou situaci z větší dálky, možná, že to konečně pochopíš.
 
Eso Mraků symbolizuje vnitřního pozorovatele, který má přehled o všem, co se děje v naší hlavě i na emočním jevišti. Možná si řeknete, jasně to znám, taky se furt pozoruju. Tento pozorovatel má ale jednu velmi cennou kvalitu: neposuzuje. Často se pozorujeme, abychom zjistili, zda jsme nebo nejsme v pořádku. On ale vidí vše, co se v nás odehrává, co se nám honí hlavou, jak se chováme a jenom kýve hlavou a říká, ok, já to vidím.
 
Umění chvíli se neidentifikovat s dramaty, které se automaticky aktivují, je velké umění. Neznamená to, že se tváříme, že tu nejsou, prostě si stoupneme tak daleko, aby nás nepohltila jejich gravitační síla a přitom jsme na ně mohli zaostřit. A pak můžeme v klidu zkoumat, co se nám to vlastně děje.
 
Pěkný víkend.
 
Autorka textu: Samandra Ozt
 
P.S. Ach ty mraky, které nedovolují vnímat jasnost naší mysli. Vytváří obrazy, kterými se zaobíráme a naše pozornost sytí další očekávání.
Živel Mraků je v Osho Zen Tarotu vyobrazen jak iluze všemožného řádu. A jak známo ze zenu, ty jsou zdrojem veškerého utrpení.
V online prožitkovém kurzu se celý týden učíme iluze rozlišovat, propouštět a rozjasnit vědomí, které se stává posvátným prostorem pro božskou inspiraci.
Začínáme už v pondělí 3. října!
Přihlas se a na své myšlenky bude navždy nahlížet jinak.
www.manualprozivot.cz/dvornikarty
 
Zobrazeno: 100 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. prosince 2022 - PROCITNUTÍ

22.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
21. prosince 2022 - SEN

21.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
20. prosince 2022 - SAMOTA

20.12.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -