... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

1. listopadu 2022 - ZNOVUZROZENÍ

1.11.2022|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 1. listopadu 2022
ZNOVUZROZENÍ

Že by s prvním dnem v měsíci přišel i příslib něčeho nového? Že bychom konečně povstali z popela vlastních chyb a slabostí a zamávali křídly svobody a autenticity? Inu, proč to nezkusit, dnešní energie k tomu vyloženě vybízí.

Je to jako se vším, a stejně tak ani to znovuzrození za nás nikdo neudělá. Nestane se nám mimoděk. Je výsledkem velké osobní odvahy potkat se s vlastními strachy a z nich vycházejícími maskami a životními přesvědčeními. Desítka Mraků nás zve, abychom konečně odhodili naše strategie, o kterých si celý život myslíme, že nás chrání před nepřijetím a odmítnutím. Je na čase si přiznat, že stejně nefungují. Vyvolávají jen větší a větší tenze a pocit omezení.

Příběh o velbloudu a lvu je chronicky známý. Jeden zvolil strategii poslušnosti a druhý rebelie. Jeden na všechno kýve a k dispozici, druhý neustále útočí a samotaří. Jeden se bojí opuštění a druhý kontaktu. A ani jeden z nich nemá volbu. Věří, že kdyby se zachovali jinak, budou potrestáni nebo zraněni.

Nejde o to říkat za každou cenu ano nebo ne, dokonce nejde ani o to, ode dneška začít trvat na opaku. Jde o naši vnitřní motivaci. Co chci získat svým ano a svým: jistě, to není problém? A naopak, čemu se snažím vyhnout, když neustále útočím a nepustím si nikoho k tělu.

A kam se nás dnešní karta snaží dotlačit? K objevnému uvědomění, že máme k dispozici obojí. Že když jsme podpořeni sami sebou, nejsme tak vydíratelní ostatními a můžeme na některé věci říci ne a zároveň nejsme tak vyděšeni z blízkosti, a tak čas od času můžeme říci ano. Máme v sobě velblouda i lva. Ale především máme volbu.

Pěkný den.

Autorka textu: Samandra Ozt 

 
Zobrazeno: 96 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. prosince 2022 - PROCITNUTÍ

22.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
21. prosince 2022 - SEN

21.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
20. prosince 2022 - SAMOTA

20.12.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -