... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

7. února 2017 - MYSL

7.2.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 7. února 2017
MYSL
 
Už jste se někdy zkoušeli zamyslet nad tím, proč a kdy nám hlava jede tak naplno? Sice tvrdíme, že chceme, aby to přestalo, ale ona nás neposlouchá a valí si ty svoje argumenty, recykluje hádky, vytváří katastrofické scénáře. Tím důvodem je strach. Kdykoliv cítíme strach, předáváme štafetu naší Mysli a spouštíme výrobní linky nesmyslů na plné obrátky.
 
Dnes se objeví nejedna příležitost prozkoumat mechanismy naší Mysli. Dovolme si sledovat, co všechno nás odpojí od přítomnosti a našeho srdce a katapultuje do marastu hlavy, kde nic není reálné, ale přesto se tím zabýváme více než tlukotem našeho srdce.
 
Kdykoliv nejsme přítomní, jsme v naší hlavě. Kdykoliv nejsme přítomní, cítíme strach. Bojíme se, že kdybychom ze situací neutíkali do hlavy, budeme cítit nepříjemné emoce, tak raději rovnou volíme strach a živíme ho v naší hlavě. Možná nás dnes překvapí, jak moc jsme mimo naši realitu, jak moc dáváme přednost očekáváním, obavám, výčitkám a úzkostem před opravdovým prožíváním v přítomném čase. A jestli nás z toho tak trochu bodne u srdce, je to jen dobře, protože jsme pravděpodobně na chvíli vystoupili z naší hlavy.
 
Utéct do hlavy se jeví jako bezpečné. Zalezeme si do ulity a myslíme si, že se nás nic nedotkne. Bohužel je to tak trochu pravda, protože v oblasti našeho srdce, sídla lásky, radosti a laskavosti je prázdno a zhasnuto. Nikdo není doma.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 1127 ×diskuze (2)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
3. října 2022 - PRŮLOM

včera

Osho Zen karta na každý den:
30. září 2022 - VĚDOMÍ

30.9.2022

Osho Zen karta na každý den:
29. září 2022 - DOKONČENÍ

29.9.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -