... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

28. dubna 2017 - STRES

28.4.2017|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 28. dubna 2017
STRES
 
Konec týdne finišuje a my s ním. Rychlost se zvyšuje, stejně jako počet aktivit, které chceme stihnout. Tlak stoupá a dech se zkracuje. Možná, možná na par vteřin nastane ta vysněná chvíle, kdy všechno v našem životě bude přesně podle našich představ. Ale co se stane pak?
 
Sedmička Ohně poukazuje na to, že jsme někde něco přehlédli a teď už jen ze setrvačnosti frčíme v mechanismu stresu. Podlehli jsme iluzi, že nestíháme a o to víc se snažíme vynaložit úsilí, abychom vše stihli. Nevědomky rozdáváme energii a angažujeme se v aktivitách a situacích, které nám vůbec nepřísluší a pak se divíme, proč jsme pod takovým tlakem.
 
Zrychlení a větší efektivita nám dnes nepomůže a pohled na splněný "to do list" nás večer stejně neuspokojí. Takže proč si pocit uvolnění nedopřát hned? Stačí pustit kontrolu a přestat se vměšovat. Stačí začít dýchat a s odstupem se pousmát nad vlastním šílenstvím, které nikam nevede. Štěstí není tam venku a zadostiučinění z přemíry aktivit a kontroly nad životem svým i těch ostatních nám naplnění nepřinese. Takže za čím se ve skutečnosti ženeme? Jaká naše potřeba tady a teď je nenaplněna a my jí nevěnujeme pozornost? Jak se vlastně toužíme cítit?  
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 858 ×diskuze (2)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
5. srpna 2022 - SEN

5.8.2022

Osho Zen karta na každý den:
4. srpna 2022 - PŘÁTELSTVÍ

4.8.2022

Osho Zen karta na každý den:
3. srpna 2022 - OSLAVA

3.8.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -