... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Diskuze

Hlavní stránkaBoční panel

Sobectví

12.1.2014 - 9:39Mortina
Co myslíte? Jak "vzniká"? :31:

Vrozené? Výchovou (oblíbení "jedináčci")? Průběžnými životními zkušenostmi? Stačí jedna zásadní zkušenost? A co horoskop? :2:

Pro definici používám wiki, protože je mi jasný, že co je pro někoho sobectví, pro jiného může bejt duchovní postoj "to je jejich problém" :14: :
"Znamená (přílišné) sledování vlastního prospěchu a zájmu, případně i na úkor druhých. Takový člověk se nazývá egoista, sobec." :35:

Příspěvky v diskuzi (136)

Nastavení filtrů a řazení diskuze

Pouze příspěvky uživatele:

Pouze příspěvky obsahující:

Řazení příspěvků:
Čas:
Hodnocení:
Zrušit všechny filtry
Celkem stránek: 3
123
Mortina
Offline
12.1.2014 - 9:41
0|0
 
Mortina
Napíšu jak to vidim já....mám dojem, že to je víceméně vrozená věc a jeho míru, razanci a sílu pak už formuje život.
Nevěřim v to, že komu není sobectví dáno do vínku se vlivem okolností stane ukázkovým sobcem...a naopak...ani nekonečnou dobrotou nelze "hajzla" změnit... :36:
Player
Offline
12.1.2014 - 9:55
0|0
 
Player
Sobectví je základem všeho dobra.Každé zvířátko je taky sobec.

Nejprve se narodíš jako sobec. Protože chceš pro sebe všechno nejlepší. Potom tě (zde)formuje společnost,která tě vychovává a začne ti říkat, že je to špatně.Postupně se z tebe stane nesobec, ale ne přírodní cestou , nýbrž jsi k nesobectví znásilněn. A v tom je to pokrytectví. Takže tvé ego nesobectvím ještě narůstá.

když by se tak nestalo, tvoje štěstí a spokojenost bude vyšší a tudíž ji budeš šířit kolem sebe. A sobectví vlastně zaniká samovolně v momentě rozpuštění ega. Ego zmizí, pokud se dokonale poznáš zevnitř. Pak zjistíš, že navenek je vše jenom halda haraburdí a že jenom samotné bytí a jeho radostné vnímání má smysl. A v tu chvíli se sobectví ztratí, protože se toho haraburdí začneš zbavovat a vlastně - rozpusť ego a zůstane láska. Cest je málo,jak to provést.

Meditací, hudbou (která je vlastně pro ty, co mají nadprůměrně vyvinuté vnímání hudby tou nejsilnější meditací) ,tancem - nikloi však společenským. To je rozdíl.Takovým tím tancem,který tě vlastně posouvá mimo strukturu tvého těla.
Kiára
Offline
12.1.2014 - 10:05
0|0
 
Kiára » Player
:44: :44: Hmm super, tys na sobě zamakal plájo. :6:

Souhlas s Plájou, Osho jednou napsal: Všichni lidé jsou sobci, jinak by se nechali sežrat lvem..

Když se člověk stává sám sebou a začne víc poslouchat svoje potřeby, nedělá už všechno podle toho jak to očekávají druzí, nejde již takzvaně proti sobě, stává se nutně pro druhé sobcem. :34:


Ono to pojetí sobectví v naší společnosti není podle mě úplně zdravé.

Samozřejmě existují extrémní sobci, kteří se nikdy neohlížejí na své okolí, ale těch důvodů proč to tak mají může být tolik, že se to nedá tak snadno určit. Vrozené to není určitě. Rodíme se dle mého názoru dokonalí.. :4:
Upraveno: 12.1.2014 - 10:06, Kiára 
Player
Offline
12.1.2014 - 10:07
0|0
 
Player
a s tím jedináčkovstvím už vůbec nesouhlas. Sourozenci se neustále o něco rvou. Mamíííííííí a von má víííííííc a mamííííííííí, von mi to nechce dát...

Já jedináček jsem a zajímalo by mě , kolik nejedináčků rozdalo v životě víc...ať už na charitu nebo prostě pro radost.
Mortina
Offline
12.1.2014 - 10:09
0|0
 
Mortina
Mám tomu rozumět tak, že oba považujete vlastní zájem na úkor ostatních jakože v pořádku?
Nemyslim "jedu si svoje, ostatní to neobtěžuje" ale skutečné "jedu si svoje co je mi potom, že druhé to obtěžuje"?
Háňa
Offline
12.1.2014 - 10:12
0|0
 
Háňa » Mortina
Pro mě je sobectví přesně to, co jsi popsala jako "přehnaným" sledováním svých zájmů ... nebo spíš bych řekla výhradním - to je ještě lepší.
Pro mě je sobec ten, komu opravdu zájem druhých naprosto uniká ... i když má možnost i kapacitu mu nějak pomoct - buď ho to vůbec nenapadne nebo ... řekněme, že nepůjdeš pomoct babce s taškou do schodů jen proto, že nerada chodíš po schodech ... o to "vtipnější je, když je to člověk, který okázale hlásá, jak jsme všichni JEDNO :5:

Jinak to vidím ale oboustranně - zdravá dávka "sobectví" ... ikdyž to asi není přesné slovo, je v pořádku - už proto, že stejně tak, jako jsi nesobecká vůči druhým, měla bys být nesobecká vůči sobě ...tzn. pomáhat sobě ... nenechat se vláčet, zneužívat, manipulovat jen proto, abys vyhověla druhému, i když sama tím trpíš. To jsi potom za hodnou (blbou), ale stejně jsi sobecká - vůči sobě.

Pokud tohle má člověk v rovnováze, odmítne například pomoc někomu, protože by tím sebe přivedl do problémů nebo si zkomplikoval život, nepovažuji to za sobectví, ale za sebeúctu, sebeochranu .... prostě se zachová nesobecky vůči sobě a to je v pořádku. Ale pokud je pro něj zájem druhého na prvním místě před svým, pak to nepovažuju za nesobeckost, ale za potřebu mučednictví, kterou někde v sobě má - je sobecký sám k sobě. Od takového člověka bych o pomoc nestála, protože bych to považovala za podbízení a bylo by mi jasné, že to není od srdce, ale že za to něco očekává ... alespoň přízeň třeba. Kdo neumí dávat od srdce sobě, neumí od srdce dávat ani druhým.
Upraveno: 12.1.2014 - 10:24, Háňa 
Freja
Offline
12.1.2014 - 10:13
0|0
 
Freja
Přijde na to,jestli je to povahový rys nebo způsob jednání...
Kiára
Offline
12.1.2014 - 10:16
0|0
 
Kiára » Mortina
Morti tohle je příliš široká otázka, abych ti na ni mohla dát jednoznačnou odpověď..
Zeptám se tě ale opačně: Myslíš, že je v pořádku dělat věci tak, aby to všem okolo mě vyhovovalo a neobtěžovalo na úkor sama sebe?

Proč vlastně druhé obtěžuje, že jsem sama sebou a neudělám vše, co oni ode mě očekávají? Není to od nich vlastně sobecké?
:13: :5:
Kiára
Offline
12.1.2014 - 10:18
0|0
 
Kiára » Háňa
Jo Hani takhle jsem to přesně myslela, ale neumím to tak hezky poskládat. :44: :4:
Háňa
Offline
12.1.2014 - 10:21
0|0
 
Háňa » Kiára
K službám :4: :15:
Upraveno: 12.1.2014 - 10:22, Háňa 
Mortina
Offline
12.1.2014 - 10:27
0|0
 
Mortina » Háňa
Jasně...s tim souhlasim..."pomáhat" někomu na úkor sebe je sebevražda...to je to umění řikat NE.
Beru spíš myslet taky občas na to, jestli to, že zrovna já teď chci poslouchat nahlas muziku znamená, že o to stojej ostatní...např.
Jinak ale...jak myslíš, že "vzniká"?
Mortina
Offline
12.1.2014 - 10:28
0|0
 
Mortina » Freja
Hm...to mě vůbec nenanapadlo, brát tyhle dvě úrovně...
Mě to napadlo při sledování filmu s Peterem Sellersem...četla sem o něm, že to neuvěřitelnej sobec a parchant...tak mi napadlo...narodil se tak? Sláva, prachy, moc to udělali?
Mortina
Offline
12.1.2014 - 10:30
0|0
 
Mortina » Kiára
Nemyslim dělat vše co oni očekávají...těžko se můžeš chovat tak aby byli spokojení všichni...to ani nelze, i kdybys chtěla nejsou všichni stejní...
Jak sem psala v "definici"...já, já, já a po mě potopa....
Kiára
Offline
12.1.2014 - 10:32
0|0
 
Kiára » Mortina
No právě je to příliš široké téma. S posloucháním muziky a podobnými věcmi je potřeba být tolerantní na obou stranách a brát ohledy na ostatní, ale tím nejdu proti sobě, když si třeba v kanclu nezapínám rádio, když to vadí mé kolegyni. Můžu si pořídit sluchátka a budeme obě spokojené. :1:
Player
Offline
12.1.2014 - 10:33
0|0
 
Player » Freja
Povahový rys - lev je krásnou ozdobou přírody. Ale když je nažranej. když ne , musí na lov. Je to sobec.
Ale když je nažranej , můžeš s ním pokecat a hladit ho a drbat mezi ušima. :5:
Mortina
Offline
12.1.2014 - 10:35
0|0
 
Mortina » Kiára
No ano! Takže, kdyby ses na kolegyni vykašlala, rádio si prostě pustila a neřešila jestli jí to vadí nebo ne...máš to vrozený, nebo je to prostě...všichni by si ho taky pustili, kdo bere ohled na mě, proč bych měla já? :23:
Háňa
Offline
12.1.2014 - 10:37
0|0
 
Háňa » Mortina
Těžko říct jak vzniká ... řekla bych ... třeba o té muzice, že prostě dotyčnému nikdo ještě neřekl, že existují věci, které dělá a které ho otravují. Samotného nenapadne - když nikdo neprotestuje, proč by mělo. Že prostě rodiče spratka k ničemu takovému nevedou ... nechají ho dělat cokoli, sice trpí, ale neřeknou mu to, aby náhodou neměl trauma nebo aby neutrpěla jeho identita .... takové dítě pak přijde do školy, hned druhý den dostane od někoho do huby, protože se chová jak debil, a pak ti chudáci rodiče, co v jeho usurpování strávili celé jeho dětství a připadá jim to výborné, že vydrželi ho nechat nerušeně vyspět, i když na svůj úkor, běhají a shánějí alternativní školy, kde jsou takoví všichni, takže se ten jejich ztratí v davu .... nebo razítka, že je citlivější, než ostatní, potřebuje individuální přístup, apod..... velký houno - jediné, co takové dítě potřebovalo bylo slyšet "vezmi si sluchátka", mě ten tvůj řev vadí a nechci ho poslouchat..... aby byli nesobečtí vůči sobě.

Takové dítě je pro praktický život zmrzačený .... pořád bude všude vidět útisk a všechno brát, že ho nikdo nemá rád ... logicky - kdo ho má určitě rád .. rodiče, tomu přece nic, co dělá, nikdy nevadí
Kiára
Offline
12.1.2014 - 10:38
0|0
 
Kiára » Mortina
Já si nemyslím, že něco takového je vrozené, myslím, že se rodíme dokonalí, člověk se takovým stává působením mnoha vlivů, nějakým způsobem se zatvrdí. V podstatě je mi takových lidí líto.
Mortina
Offline
12.1.2014 - 10:40
0|0
 
Mortina » Háňa
Takže za tebe spíš asi výchovou.
Zajímavý je jak zmiňuješ "neřekli mu aby neměl trauma"...to mi příde, že to je trend spíš dnešní doby...příde mi, že se mnou a "vejš" se rodiče tak nemazali...todle se nedělá, nevztekej se nebo dostaneš...to byl ten nejběžnější způsob výchovy...přesto i v mojí a "vyšší" generaci je řada sobců....
Mortina
Offline
12.1.2014 - 10:41
0|0
 
Mortina » Kiára
Rodíme se dokonalí...to zní hezky. :44:
Trochu to teda míchá těma vědeckejma teoriema o "zločineckým genu" apod ale zní to rozhodnopádně hezky. :48:
Kiára
Offline
12.1.2014 - 10:44
0|0
 
Kiára » Mortina
:5: Vědci ví prd, zkus se s nima pobavit o karmě a plánu duše, pořád se hledají nějaké geny, je potřeba dát všemu nějakou nálepku, abychom nebyli zmatení. :2:
Player
Offline
12.1.2014 - 10:44
0|0
 
Player
Krásná diskuse.

Jedem tvrdě do filosofie. Tohle na vás miluju.
Mortina
Offline
12.1.2014 - 10:46
0|0
 
Mortina » Kiára
No jasně...taky sem nepsala, že maj nebo nemaj pravdu...jen konstatuju, že s tou vrozenou dokonalostí si jim to trochu "nandala"... :2:
Mortina
Offline
12.1.2014 - 10:47
0|0
 
Mortina » Player
No jasan...větrám devátej chlívek...takže sem hlavně nepiš co si kde čet ale větrej vlastní myšlenky ju? :41:
Kiára
Offline
12.1.2014 - 10:47
0|0
 
Kiára » Mortina
Já jim to ráda nandávám.. :13: :10:
Háňa
Offline
12.1.2014 - 10:48
0|0
 
Háňa » Mortina
Ano, je to trend dnešní doby ... myslím, že základní vlastnosti má člověk vrozený ... to jádro takové, ale výchova ho často zmrzačí - ať a jednu nebo druhou stranu. Buď je z něj uzlíček nervů z toho, aby dělal vždycky to, co SE MÁ nebo naopak trpí tím, že ho všichni nesnáší a on neví proč - protože je spratek .... prostě to jsou extrémy.
Když se povede při výchově "strefit" někam doprostřed, je to štěstí pro všechy :4:
Upraveno: 12.1.2014 - 10:49, Háňa 
Mortina
Offline
12.1.2014 - 10:49
0|0
 
Mortina » Smazaný uživatel (bubobubo)
Hergot...přečti si zadání! :36:
Takže sebe uspokojíš i za cenu překročení mrtvoly a až následně deš rozdávat ty lízátka? :23:
Player
Offline
12.1.2014 - 10:51
0|0
 
Player » Kiára
ne všichni.

Já mám jednoho člověka technokráta , kterej jako vývoják sleduje
vědeckou literaturu.

Říkal mi: oni už dnes hledají boha ve zkumavce a patrně ho tam co nevidět i najdou.

Je to tak. Síla lidského ducha je stále se stupňující.
Mortina
Offline
12.1.2014 - 10:52
0|0
 
Mortina » Háňa
No...v tomhle směru - mimo téma - mi vždycky přišlo divný, že na hodinu hlídání do družiny tě nepustěj bez příslušnýho vzdělání, a dítě, který intenzivně "sosá" ze svejch rodičů si může pořídit každej s prominutim debil.
Mylim, že nějaká hodiny psychologie, kde by se rozebírala výchova dětí a partnerský vztahy by měla bejt už od základky...
Je ale fakt, že vim prd o současnejch osnovách, nicméně dost pochybuju o tom, že tam něco takovýho je....
Háňa
Offline
12.1.2014 - 10:56
0|0
 
Háňa » Mortina
A kdo by to jako učil ? Kdo má kompetenci rozhodnout, co je dobře a co špatně ? Je o celé postavené na palici tohle - v základce jsem od učitelů chtěla, aby kluka naučili trojčlenku a shodu podmětu s přísudkem ... do výchovy bych si většinu z nich zasahovat nenechala ... to by to dopadlo :5: .... od toho má dítě rodiče ... v čem doma žije, to nasaje - žádné umělé metody nejsou potřeba - spíš na škodu. Üplně nejlepší je, když se vychová samo - tak, že žije se svou rodinou, kde se zájmy druhých netají, kde se mají rádi, ale zase se z druhým neposírají a nenechají se šikanovat vzájemně ... myslím, že to úplně stačí .... aby přišlo do života s tímhle: "Já a moje zájmy mají stejnou hodnotu jako ostatní a jejich zájmy" ... když se střetneme, nikdo se nebude posírat zrovna ze mě a já zase z druhého - prostě se nějak domluvíme, aby všichni byli spokojení nebo alespoň trpěli přibližně stejně, když to nejde jinak ... to myslím pro výchovu úplně stačí - a je jedno, jestli je někdo dospělej a někdo dítě
Upraveno: 12.1.2014 - 11:03, Háňa 
Mortina
Offline
12.1.2014 - 10:56
0|0
 
Mortina » Smazaný uživatel (bubobubo)
Abysis to fakt přečetla. :23:
No...mě to zná jako nejdřív já a pak když zbyde tak ostatní...zřejmě blbý spojení...nesedí mi to k tobě...
Mortina
Offline
12.1.2014 - 10:58
0|0
 
Mortina » Háňa
No, učitelky by to určitě nebyli. :10:
Mylim, že by to ani nemusela bejt výuka jako taková, spíš aspoň povídání na tohle téma...
Většina dětí je uzavřená v tom, co je doma...nechápou, že jinde to může bejt jinak...možná i jen naznačit rozmanitost lidskýho soužití by bylo obohacující...
Player
Offline
12.1.2014 - 11:00
0|0
 
Player » Mortina
Ale Morti , takhle je to přirozený.

Nešťastný člověk nerozdává lásku. Bubásek má pravdu.

když bude tvoje duše blažená, tak pokveteš i pro ostatní.

Pravda - jsou i tací lidé, kteří v rozdávání spatřují od malička to kouzlo . že jsou vlastně už jakoby bez ega. je jich ale málo.

My ostatní musíme ze sobectví vyjít. A pozor - nezaměňovat pojmy.Sobectví a hamižnost.

je něco jiného, když sobecky uspokojíš nejprve svou potřebu a pak jsi pro druhé. než když chceš mít všechno na světě jen pro sebe.
Mortina
Offline
12.1.2014 - 11:02
0|0
 
Mortina » Player
Jo, takhle to zní rozumně...
Ale stejně mi tam chybí takovýto, že i když myslíš na sebe, pořád máš v patrnosti ostatní...mohlo by ti něco "uniknout"...
patatina
Offline
12.1.2014 - 11:02
0|0
 
patatina » Háňa
souhlasím...a zlehčím-myslím že sobečtí se přímo rodíme-jako všechna mládata-máme v sobě stejný gen přežití silnějšího.
U lidí to příroda zařídila jinak-ale to ještě neznamená-že to jiné je...stačí pozorovat mládata-myslíte,že štěně či kotě u cecek odstoupí stranou a nesobecky se nenasytí?
Výchova nás pak směřuje jinam-ale gen zůstává.A jednoduše někteří živočišnější jedinci ho nepřebijou......hihihi :10:
Player
Offline
12.1.2014 - 11:06
0|0
 
Player » Smazaný uživatel (bubobubo)
Jojo.

Ochrana bubliny krásna. To je ono. Mě když nadřízenej za něco laje,ať už právem či neprávem, tak stejně v duchu stojím na pódiu a zpívám nějakej chorus. :44:

Prostě - SOBEC! :6:
Háňa
Offline
12.1.2014 - 11:09
0|0
 
Háňa » patatina
Neustoupí, protože by nepřežilo, kdyby se nenajedlo - kdyby ustoupilo, nebylo by nesobecké - bylo by právě hodně sobecké - k sobě
Upraveno: 12.1.2014 - 11:11, Háňa 
Pithecanthropus erectus
Offline
12.1.2014 - 11:35
0|0
 
Pithecanthropus erectus » patatina
Je to velmi zajímavé byť kontraverzní téma….souhlasím tady s Páťou.Když se človíček narodí, není zatížen zkušeností a společenskými normami.je především vybaven pudy a ten nejsilnější je pud sebezáchovy.Potravní řetězec je celý na tomto pudu založen.My lidé jsme si ho zdeformovali (jako mnoho dalších věcí) a tak se přírodě neustále stavíme na odpor.Je úsměvné, jak si pochutnáváme na krvavým steaku a v zápětí se dojímáme jak predátor uloví nebohou laň…..Postavili jsme si empatii jako přednost ,zachraňujeme to, co příroda zařídila k zachování kvality rodu a tím si způsobujeme značné celospolečenské i ekonomické problémy.
Bohužel všichni jsme touto deformací více či méně postiženi a není z ní úniku.Sobectví bude pro nás znamenat vždy něco špatného a vždy ho budeme pociťovat jako lidskou nedokonalost, přičemž je to z hlediska zdravého vývoje lidstva přesně naopak.
Player
Offline
12.1.2014 - 11:44
0|0
 
Player » Pithecanthropus erectus
A co se týče duše,vztahů..je to úplně stejné.

Krásně si slovesa nakladl.
Háňa
Offline
12.1.2014 - 11:49
0|0
 
Háňa » Pithecanthropus erectus
Myslím, že Morti ale neměla na mysli otázku života a smrti ... je samozřejmě rozdíl mezi sobectvím a pudem sebezáchovy.

Mám poslední rohlík. Potkám vyhladovělého tvora, který nemá žádný.
Jsou tři možnosti, jak se můžu zachovat
1. Rozpláču se nad ním a lituju toho, že mu nemůžu pomoct, protože mám poslední rohlík
2. Dám mu půlku
3. Dám mu celý, protože jeho hlad je větší.

Cítím to tak, že první a třetí možnost jsou obě soběcké. V první jsem sobecká k němu a ve třetí k sobě.

Pro mě osobně je pro tu chvíli typická dvojka - prostě to tak mám.

Dalo by se polemizovat o tom, že kdybych mu tu půlku nedala, mohla mi zůstat na druhý den - ano, to je pravda, proto píšu "pro tuto chvíli" .. momentálně se prostě rozdělím, nebudu syslit.

Tak to vnímám a cítím já, jiný to má zase jinak ... co je pro koho sobectví, to je holt na něm - myslím, že jasná a jedna definice neexistuje - když si člověk vybírá do svého okruhu lidi, se kterými to má podobné, asi na tu otázku vůbec nedojde, aby někdo brečel, že ten druhý je sobec
Upraveno: 12.1.2014 - 11:53, Háňa 
Hříšnice
Offline
12.1.2014 - 11:51
0|0
 
Hříšnice
Spousta sobců si svoje sobectví prožije a pak přijde na to, že jde všechno dělat s láskou k sobě i ostatním. Nejdřív, jak víme, musí mít člověk rád sám sebe, potom i ostatní :23:
Pithecanthropus erectus
Offline
12.1.2014 - 11:51
0|0
 
Pithecanthropus erectus » Player
ano je to tak, není to naše jediná deformace...ale to už jsme u jiného tématu a to je - je člověk od přírody monogamní, či polygamní,?...ale to až jindy..tohle téma nikdy nevyhasne... :10: :10: :10:
Player
Offline
12.1.2014 - 11:53
0|0
 
Player » Pithecanthropus erectus
Stereogamní. :6:
Pithecanthropus erectus
Offline
12.1.2014 - 11:55
0|0
 
Pithecanthropus erectus » Háňa
jistěže....o tom právě mluvím, že jsme si empatii vypěstovali, je pro většinu nás samozřejmá a nutná, leč z hlediska přírody je to špatně..nic víc, nic míń......
Hříšnice
Offline
12.1.2014 - 11:57
0|0
 
Hříšnice » Pithecanthropus erectus
Kdepak, empatie je vrozená. Buďto tam je nebo neni, nedá se jí naučit.
Mortina
Offline
12.1.2014 - 12:01
0|0
 
Mortina » Smazaný uživatel (bubobubo)
Ano..děláš si dobře ale ne na úkor ostatních...leda bys ke kadeřnici šla za poslední peníze a doma by byl hlad, nebo bys na výlet jela přesto, že třeba děti maj jiný plány o kterých ty víš (vystoupení, závody atd) a u kterejch je žádoucí abys byla..
Další věc by byla, kdyby se holky porvaly o jabko proto, že na ně kašleš, neb seš myšlenkama u kadeřnice a upe kašleš na to, že se máš věnovat jim...
Situace zdánlivě stejná...bitka o jabko, kadeřnice, výlet...ale je to upe něco jinýho přece...
Mortina
Offline
12.1.2014 - 12:02
0|0
 
Mortina » patatina
Jo...souhlas...ale to je pudová záležitost...člověk jako takovej, je vybavenej mozkem a pudama...zvíře samozřejmě taky ale ten mozek funguje jinak...
Takže jako vysvětlení super ale zas to neni úplně identický.
Závěr - výchova nás směřuje x gen zůstává je supr.... :44:
Mortina
Offline
12.1.2014 - 12:06
0|0
 
Mortina » Pithecanthropus erectus
No...vidim v tom trochu konflikt pud x cit...
Můžeš jednat pudově ale zároveň u toho něco cejtíš, proto je pud trošku "oslabenej"...si myslim...to zvířata nemaj...většinou...
S krvavým steakem máš pravdu...v tomhle je "pud" takovej skoro lidštější...zvíře si sežere co potřebuje a víc po krvi netouží...člověk bohužel krvelačně vyvražďuje co mu příde pod ruku...většinou zbytečně...
Mortina
Offline
12.1.2014 - 12:07
0|0
 
Mortina » Háňa
Moc hezký...to se mi moc líbí... :44:
Jde o rovnováhu... :23: (v tomto případě mezi "sobectvím" k sobě a "sobectvím" k ostatním)
Mortina
Offline
12.1.2014 - 12:08
0|0
 
Mortina » Hříšnice
Jasně...a někdo holt zamrzne na MÁ RÁD SEBE.... :23:
123

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. prosince 2022 - PROCITNUTÍ

22.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
21. prosince 2022 - SEN

21.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
20. prosince 2022 - SAMOTA

20.12.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -