... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Diskuze

Hlavní stránkaBoční panel

10.3.2014 - 9:18

Diskuze k článku: Důvěra znamená respektovat to, co cítím

Příspěvky v diskuzi (7)

Nastavení filtrů a řazení diskuze

Pouze příspěvky uživatele:

Pouze příspěvky obsahující:

Řazení příspěvků:
Čas:
Hodnocení:
Zrušit všechny filtry
Glimmer Man
10.3.2014 - 10:22
0|0

Glimmer Man
Tak ten první odstavec dotazu je docela zajímavý. Rada je jednoduchá - věnujte 30% času, který trávíte strachem, tomu, se danou věc naučit a vyzkoušet. Pak si budete víc vědět rady a budete dělat věci správně. Šéf jistě pozná rozdíl mezi chybou a tím, když je někdo úplně mimo.

Další věc je ta, že většina toho, čeho se bojíte, se nakonec nikdy nestane.

A jinak - chce to podle mě zapracovat na sebevědomí. A trochu přijmout vlastní zodpovědnost. A to je zase ten můj první odstavec - naučit se řádně danou práci - pro začátek.
Budd2
10.3.2014 - 11:33
0|0

Budd2 » Glimmer Man
Já bych řekl,že primární problém je špatný program "nejsem dost dobrá,protože xy se mnou není spokojen".A problém může nastat i kdyby svou práci dělala dokonale - natrefí na šéfa - despotického blba.Ten jí zopakuje chování autoritativního otce (matky ,učitele...)se kterým to nemá srovnané.Strach zablokuje chuť k hledání řešení - dítě se totiž sotva může bránit jinak.Ale program tam už je (i když není vidět "na ploše") a čeká na spuštění.Pokud člověk nepatří mezi vlezdopr...isty (což je právě obranná taktika proti moci autorit),musí ke konfliktu dojít.Ale je to vlastně nabídnutá možnost odhalit škodlivý program a něco s tím udělat.
Glimmer Man
10.3.2014 - 12:18
0|0

Glimmer Man » Budd2
Asi ano... Ale s tím šéfem to jsou dvě různý situace. Jestli to má šéf v hlavě v pořádku nebo ne se může sice jevit jako zásadní, ale vždycky bude lepší naučit se dělat věci co nejlépe. Pak už to bude jen souboj osobností, ale když mu dám argumenty, že něco dělám špatně, budu ve velký nevýhodě.

Ale dle zkušeností - spousta lidí si myslí, že něco dělaj špatně a přitom to tak není. Nebejt toho strachu, dělali by to dobře, nebo alespoň měli potenciál to dělat dobře.

Myslím, že skutečnej problém bude hloubějc než se zdá. Škoda, že je dotaz tak stručnej. Chce to detaily a konkrétní případy.
Budd2
10.3.2014 - 12:29
0|0

Budd2 » Glimmer Man
... ale nechápu, proč dávám takový prostor nedůvěře v samu sebe a něco většího než jsem já. Stále jako kdybych předávala svoji zodpovědnost a sílu někomu jinému. Nadřízenému, okolí, co já vím komu?

......

konkrétních projevů může být hodně,ale já je vidím jako důsledek citovaného - je to postoj dítěte se ztraceným sebevědomím a to je jako mucholapka na arogantní šéfy :4:

jako je jasné,že dělat si dobře svou práci je základní předpoklad aby nebyl šéf nervní :5:,ale znáš to - na uťápnutou puťku si každý otevře hubu a před drsnou uklízečkou se klidí :5:
Upraveno: 10.3.2014 - 12:38, Budd2 
Glimmer Man
10.3.2014 - 12:37
0|0

Glimmer Man » Budd2
No jo, ale teď si představ, že šéf seš ty, a máš jistě za nějaký výkony podřízených nějakou odpovědnost a někdo v tvým týmu má takovýhle problémy a je - evidentně - slabej článek.

Budeš to přehlížet jen proto, že dotyčnej to měl evidentně v dětství těžký?

I kdybys to přehlížel, tu práci musí někdo udělat, takže to bude na tobě a nebo bude potrestán někdo šikovnější.

Čímž chci říct, že šéf nemusí být nutně arogantní, aby někomu dělal "strachy".
Budd2
10.3.2014 - 13:07
0|0

Budd2 » Glimmer Man
to už jsme ale krapet u jiného tématu :4:

Dělat šéfa v českých podmínkách bych nechtěl,je to totiž opruz.Ten spočívá v tom,že nad tebou většinou sedí nějaký diletant a ten se bojí o svou židli.Nebo se nebojí,protože tam byl dosazen shora.Obojí špatně.

Otázka je právě,jak by se do týmu ten slabý článek dostal.Pokud by to bylo na šéfovi,pak by si měl svůj tým sestavit sám,protože jen v tomhle případě za něj může nést odpovědnost.Pokud mu tam někdo dosadí někoho neschopného,měl by se umět téhle role vzdát.scifi - nejen v čechách :13: (asi moc koukám na americké filmy :5: ) - aspoň tam jim tenhle model týmu občas funguje :6:
Upraveno: 10.3.2014 - 13:14, Budd2 
Smazaný uživatel12.3.2014 - 16:04
0|0

Smazaný uživatel (alassea)
bola som cez víkend na rodinných konšteláciách a tam sa podobné problémy dajú veľmi dobre riešiť s tým,že človek "uvidí" ako sa veci majú a čo je za tým.Strach môže byť štítom ,ktorý odvracia našu pozornosť a dá sa povedať,že nás chráni pred nejakým zranením z minulosti-napríklad pred stratou blízkeho človeka....Alebo nesieme niečo za nejakého predka...Na rod.konšteláciách dochádza k pochopeniu,prečo konáme ako konáme a môžme to začať meniť -ten svoj chybný program /už tými konšteláciami sa to mení/...to je len jeden z mnohých príkladov na riešenie :29:

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
4. července 2022 - INTENZITA

dnes

1. července 2022 - ROZKVĚT

před 3 dny

30. června 2022 - PŘIJÍMÁNÍ

30.6.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -