... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Diskuze

Hlavní stránkaBoční panel

železo

13.4.2014 - 9:34Mermaid of Carribbean
nechali jste si někdy zjistit hodnotu krevního železa?

považujete to za důležité?

popřípadě léčíte se nějak? kolik je podle vás "v normálu" ? :1:

Příspěvky v diskuzi (85)

Nastavení filtrů a řazení diskuze

Pouze příspěvky uživatele:

Pouze příspěvky obsahující:

Řazení příspěvků:
Čas:
Hodnocení:
Zrušit všechny filtry
Celkem stránek: 2
12
Renata9871
Offline
13.4.2014 - 10:01
0|0
 
Renata9871
Určitě je to důležité - pokud ho máš málo, budeš unavená, bledá a bez jiskry, budou se ti lámat , třepit nehty...

přesnou hodnotu nevím (ačkoli bych měla, vím jen že červené krvinky mají mít labor.hodnotu 3,8 -5,2 x 10/12/l)
Nedostatek železa se váže k chudokrevnosti a trpí tím hlavně ženy a teď na jaře ještě víc.

no a když železo tělu chybí, jsou super sušené meruňky a švestky, a moc mi pomohla červená řepa (štávy, saláty..) a teď na jaře i kopřiva (ale u té pozor, nepít dlouho)potom hovězí maso, játra...

a nebo napíchat vyvařené hřebíky do jablíčka, nechat týden a pak jablíčko nastrouhat a sníst. Kdysi jsem se tomu smála, ale ono to fakt funguje
Anad
Offline
13.4.2014 - 13:29
0|0
 
Anad
Železo mě chybí tak nějak průběžně pořád, občas při nějakém vyšetření se to objeví v krevním obrazu(ostatní prvky se asi automaticky nezjišťují). Nevím jak přesně to funguje, ale nějak se to váže na červené krvinky jak píše Renata a taky to nějak souvisí s okysličováním krve a orgánů. Bývám taková "přepadlá", špatně se mě dýchá, někdy se i motá hlava. I když jím celkem zdravě, čas od času si koupím tablety železa s kyselinou listovou. A opravdu únavu celkově cítím víc zjara, ale to asi všichni, protože chybí kdeco, hlavně sluníčko. :1:
Háňa
Offline
13.4.2014 - 15:57
0|0
 
Háňa
Myslím, že moje tělo má přesně tolik železa, kolik potřebuje, když žije a je mu dobře :4:. Když mu něco chybí, řekne si a já mám neobvyklé chutě ... poslechnu a baštím, o co si říká.
Doktoři sice říkali, že málo, podle jejich tabulek - ale jejich tabulky mě nezajímají. Pokud je mi dobře, nevidím důvod řešit kolik čeho kde mám a jestli je to "správně" a vejdu se do nějakého jejich šuplíku
Upraveno: 13.4.2014 - 15:59, Háňa 
Renata9871
Offline
13.4.2014 - 17:14
0|0
 
Renata9871 » Háňa
no jo, kdybych takhe poslouchala já, žeru samý kyselý bombóny a čokoládu , nejrději teď tu novou, figaro s kukuřicí mňamka !!!
a měla bych brzy 205 kg

:17:

ale fakt je to, že nedostatek železa se ozve, člověk je fakt unavenej dlouho a jinak, než z běžného přetažení...
Háňa
Offline
13.4.2014 - 17:26
0|0
 
Háňa » Renata9871
Třeba ne .... doplnila bys zásoby čehosi a pak by tě to zase přestalo bavit. :4:
Mitea - Timea
Offline
14.4.2014 - 11:55
0|0
 
Mitea - Timea
Ked mám nedostatok zeleza,tak si kúpim v lekárni zelezné víno,myslím ze je z bazy ciernej,plodov...jedna lyzicka ráno a vecer a do týzdna sa to upraví..mám s tým super skúsenost
:4:
Freja
Offline
14.4.2014 - 13:40
+1|0
 
Freja » Mitea - Timea
Je potřeba chlastat průběžně a pravidelně,aby chudokrevnost neměla šanci :16: :5:
Renata9871
Offline
14.4.2014 - 15:20
0|0
 
Renata9871 » Freja
Iba nechlastaj železité vieno, lebo sa pak nevys... :21:

ale taková dvojčička červeného večer, po perném dni- je fajná
ila
Offline
14.4.2014 - 15:38
0|0
 
ila
2xjsem byla "chudokrevná" - není to příjemné , cítila jsem jak mátoha,úplně bez energie. Dostala jsem tehdy železo ve formě kapek,ale po těch mi bylo ještě hůř ( od žaludku) a raděj jsem je nebrala. Naštěstí se to časem srovnalo jaksi samo od sebe.
ila
Offline
14.4.2014 - 15:42
0|0
 
ila » Renata9871
Chachá - moje tělo je v tomhle taky magor - být po jeho, tak se cpu sladkým od rána do večera . A nemyslím, že by mě to přešlo - po těch víc jak 40ti letech mám vyzkoušené, že se můžu sladkýcm přecpat - dva dny je klid - a pak znovu!!! :10: :18:
Freja
Offline
14.4.2014 - 15:45
0|0
 
Freja » Renata9871
Brrrr,já bych to nepozřela :19:
Ale obecně-železo z přírodních zdrojů se vstřebává líp a ani ta zácpa po něm být nemusí,to spíš po chemii.
Já si dávám radši Merlota nebo Portugala. :17:
Freja
Offline
14.4.2014 - 15:46
0|0
 
Freja » ila
Dámy a nevynecháváte náhodou svačinky? :4:
ila
Offline
14.4.2014 - 15:48
0|0
 
ila » Freja
Já ne,snídám,svačím...obědvám ...
Freja
Offline
14.4.2014 - 15:53
0|0
 
Freja » ila
Kůůůrňa,tos mi vzala vítr z plachet :21: :5:
A nechybí Ti láska? :26:

...nebo ovoce... :6:
ila
Offline
14.4.2014 - 15:58
0|0
 
ila » Freja
Ovoce taky jím ,lásky mám tak akorát :5: . Nevím, čím to je, jsem na sladkým takhle závislá od dětství - a stejně to má i syn. Dcera má sladké taky ráda, ale dokáže se ovládat.
Zrovna včera večer krize jak blázen - tak jsem vyslala synka do místního pohostince pro tabuli hořké čokolády ...mnam mnam mnam...
Prý je to nevyváženou funkcí sleziny- ta závislost na sladkém .
Freja
Offline
14.4.2014 - 16:01
0|0
 
Freja » ila
nebo slinivky...
ila
Offline
14.4.2014 - 16:13
0|0
 
ila » Freja
Taky jsem se ptala, zda opravdu sleziny a ne slinivky - ale je to slezina

http://www.rizenadetoxikace.com/news/okruh-sleziny/

Fyzické projevy zatíženého okruhu sleziny:

obezita, nadměrná štíhlost, chuť na sladké, chorobný hlad, chorobné nechutenství
suché, slabé, rozpraskané rty
hormonální poruchy, nepravidelná menstruace
únava, slabosti končetin, chladné končetiny, brnění v končetinách
krvácení z dásní, afty, opary, otoky dásní, zatínání zubů, paradentóza
svědění pod levou lopatkou, bolest v oblasti lymfatických uzlin


U mě sedí ta chut na sladké ,chladné končetiny,afty ( ty zmizely po odbourání mléčných výrobků a mléka ze stravy ) a uzliny. Jenže já nemám mandle ( ani nosní ani krční) - takže lymfatické uzliny přebraly jejich funkci a mám je zduřelé tak 4x do roka. Hlavně na krku.

Momentálně beru Velien Help ( na detoxikaci sleziny) a Spirulinu se selenem. Ale ty chutě... ty chutě - ty mám FURT!!! :22:
Upraveno: 14.4.2014 - 16:17, ila 
Mysterious
Offline
14.4.2014 - 17:01
0|0
 
Mysterious
Ani nadbytek železa v krvi není dobrý, ba právě škodlivý. Tak je právě u mě. Souvisí to s poruchami krvetvorby a vlastně se to nedá ničím zastavit úplně. :3:
Pithecanthropus erectus
Offline
14.4.2014 - 17:42
0|0
 
Pithecanthropus erectus
Já teda nevím kolik ho mám v krvi, ale na chatě ho mám plnou studnu :14: :14: :14: :14:

I když je to mimo účel diskuze, neví někdo co s tím?..... :8:
Mermaid of Carribbean
Offline
15.4.2014 - 9:19
0|0
 
Mermaid of Carribbean
děkuju všem za super podněty a sdílení zkušeností

ano, železo je životně důležitý stopový prvek, protože se podílí na tvorbě hemoglobinu, což je barvivo červených krvinek, které na sebe váže kyslík

bez kyslíku není život, stejně jako bez krve, takže hodnoty železa opravdu přímo ovlivňují vitální funkce, činnost mozku, plic a srdce, tyto tři orgány si samozřejmě odebírají krev primárně, aby byl zachován život, čili ostatní části těla mohou být při nedostatku železa "nedosycené"

nejméně důležitá je z hlediska zachování života kůže, čili bledý výraz, slabá prokrvenost a nižší teplota dlaní a chodidel může souviset s odklonem krve, která jde v prvé řadě do mozku

nedostatek energie a únavnost si člověk může nahrazovat různými stimulanty, jako je káva, sladkosti, energetické nápoje, alkohol.. výsledek je ale dlouhodobě spíše mínusový, protože především káva a zelené a černé čaje bohaté na teiny vstřebávání železa z potravy ještě více blokují

vysoká konzumace cukrovinek navíc může vést k nadváze a dalším poruchám, jako je nevyvážená hladina krevního cukru, kazy zubní skloviny, diabetes atd..
Upraveno: 15.4.2014 - 9:25, Mermaid of Carribbean 
Mermaid of Carribbean
Offline
15.4.2014 - 9:23
0|0
 
Mermaid of Carribbean » Mitea - Timea
nikdy jsem o tom neslyšela, ale vyhledám, děkuju :1:

na mě nejvíce zabírá pořádný steak, červené víno, nejlépe portské a nějaká ta tabletka.. jenže tohle bych pořebovala fakt denně

myslím že je také dobrý černý rybíz

no bohužel konzumace alkolu není v zamestnání úplně to nejlepší řešení, takže budu muset znovu objevit, co je to červená řepa :1:
Mermaid of Carribbean
Offline
15.4.2014 - 9:28
0|0
 
Mermaid of Carribbean » Mitea - Timea
nemohla by si mi prosím vložit odkaz přímo na značku toho vína?

děkuju :48:
Harryeta
Offline
15.4.2014 - 9:30
0|0
 
Harryeta
Na energetické úrovni chybí uzemnění...vypadá to na nedostatečně aktivovanou první čakru, pod ní právě spadá krev.
Budd2
Offline
15.4.2014 - 11:35
0|0
 
Budd2
Hmmm...víš,já na to koukám trochu jinak.Nebo mě už prostě nebaví nekonečné diskuze na téma "nedostatek Ca,Mg,Fe a půlky periodické tabulky k tomu :22: :5: ,kdo ví :11: .Tenhle přístup považuju za nešťastný,protože není a nemůže být komplexní

a) kdo ví,kolik přesně konkrétně jemu chybí ?
b) i kdyby to věděl a nacpal to do sebe,využije to tělo nebo to vyloučí ?
c)myslím,že nikdo není schopný uhlídat si průběžně všechny prvky i kdyby si nechal dělat krevní obraz každý den
d)tohle všechno je úplně zbytečné,v přehnané míře až škodlivé - viz různé debilní jednostranné diety,kdy se někdo snaží vnutit tělu svou představu bez ohledu na jeho skutečné potřeby.

Za daleko lepší považuju přístup,který vypadá sice naivně,ale ve skutečnosti komlexní je.A to být psychicky v pohodě = nepřetěžovat ani tělo ani psychiku.Pak můžou automaticky fungovat regulační a regenerační mechanismy,které jsou mimochodem mnohem dokonalejší,než cokoli,co jsme schopni vymyslet.Prostě přístup pro líné :15: .Nedůvěra k těmhle mechanismům se projevuje psychosomaticky a nejde (myslím si) nijak obejít její následky...
Upraveno: 15.4.2014 - 11:36, Budd2 
Háňa
Offline
15.4.2014 - 20:25
0|0
 
Háňa » Budd2
Naprostý souhlas :44:
Smazaný uživatel15.4.2014 - 20:32
0|0
 
Smazaný uživatel (Libas)
Ne já se doktorům neukazuju ,pro jistotu . :13:
K tomu železu mám ale takovou perličku ,mám dítě s hodně světlou pletí ,navíc bylo dost světle blonďatý .
A Naše lékařka se na ni pravidelně zadívala a aspoň jednou ročně ji " pro jistotu " vzala krev .I když sem vždycky protestovala a připomínala minulý testy. Protože NIKDY ! v nich nebylo málo železa .Vždycky byly v pořádku :22: :22: :22:
Freja
Offline
15.4.2014 - 20:37
0|0
 
Freja » Smazaný uživatel (Libas)
No mě zas takhle furt vnucujou štítnou žlázu :5:
Smazaný uživatel15.4.2014 - 20:51
0|0
 
Smazaný uživatel (Libas) » Freja
Mě vnucujou všechny choroby co měli rodiče . Takže mi furt berou krev a posílají na vyšetření .
Už sem si posledně dělala z doktorky legraci . Říkala sem jí že vy zas chcete říct " A máte to tam " :9:
Freja
Offline
15.4.2014 - 20:53
0|0
 
Freja » Smazaný uživatel (Libas)
:10: :44:
Mermaid of Carribbean
Offline
16.4.2014 - 9:20
0|0
 
Mermaid of Carribbean » Budd2
ale o tomhle tahleta diskuze tak trosku neni :4: :44: :44: :44: :44: :44:
Mermaid of Carribbean
Offline
16.4.2014 - 9:21
0|0
 
Mermaid of Carribbean » Harryeta
pod kterou cakru si myslis ze spada fyziologicke lekarstvi jen tak pro zajimavost?
Harryeta
Offline
16.4.2014 - 9:53
0|0
 
Harryeta » Mermaid of Carribbean
Popravdě, nerozumím otázce... :31:
Mysterious
Offline
16.4.2014 - 20:40
0|0
 
Mysterious » Mermaid of Carribbean
Víno se jmenuje Maltoferrochin.
Budd2
Offline
16.4.2014 - 21:12
0|0
 
Budd2 » Mermaid of Carribbean
A tak trošku je :5: .Záleží právě na tom,kterej pohled si vybereš :4:
Budd2
Offline
16.4.2014 - 21:13
0|0
 
Budd2 » Mysterious
to zní jak název pro nějaký fujtajblový E-čko :5:
Smazaný uživatel16.4.2014 - 21:25
0|0
 
Smazaný uživatel (ohnivykun) » Budd2
Ono takto napsane to muze byt dvousecne,si myslim.

Jde o to, ze ty osobne vis o cem pises.


Je to to same jako prislovi

"telo si rekne"

Muzou ti to odsouhlasit treba dva lide stejou reakci ,

priklad "naprosty souhlas :44: "
ale jeden z nich uz to take vi jako ty a druheho to treba postupne zabije.
Upraveno: 16.4.2014 - 21:27,  
Renata9871
Offline
16.4.2014 - 21:30
0|0
 
Renata9871 » Háňa
no sice logické ale zapomínáte , že nedostatek nějaké látky může vzniknout díky nějakému (vážnému) onemocnění,nebo ho může vyvolat a tam pak vaše shrnutí o přirozenosti úplně na místě není
Mysterious
Offline
16.4.2014 - 21:31
0|0
 
Mysterious » Budd2
Ale kdepák, podle původní receptury zraje v dubových sudech, viz:
http://www.lekarna.cz/maltoferrochin-750ml/
Budd2
Offline
16.4.2014 - 21:41
0|0
 
Budd2 » Smazaný uživatel (ohnivykun)
to není o :44: nebo :45:

většina lidí to má tak,že zobe pilule a když už cítí,že je zle,začne s alternativou.Menší část to udělá opačně.Nejde říct,který přístup je lepší- podle mě takoví lidé nevěří ani jednomu a výsledky tomu odpovídají.Ti co říkají "tělo si řekne" by ho v první řadě měli umět poslouchat,samotná proklamace je neuzdraví :4:
10_GOTO_10
Offline
16.4.2014 - 21:45
0|0
 
10_GOTO_10
ne
ne
jím špenát :4:
Mysterious
Offline
16.4.2014 - 21:48
0|0
 
Mysterious » Mermaid of Carribbean
Pro obsah železa se jí brokolice, mají ho také luštěniny, zejména čočka, pak fazole i hrách, šťáva z černé ředkve.
Háňa
Offline
16.4.2014 - 21:58
0|0
 
Háňa » Renata9871
Nemoc není přirozenost, přirozenost je zdraví. Když přijde nemoc, znamená to, že byl člověk delší dobu tzv. "vyhozený z rovnováhy" a ignoroval to nebo podceňoval ... může si uměle doplnit nějaké látky, ale to ho neuzdraví - je potřeba se hlavně zase dostat do harmonie, aby tělo začalo zase makat tak, jak má. Žít stále stejně - v nepohodě a ládovat se prášky, to ničemu nepomůže - akorát se rozhodí ještě víc - není prášek bez vedlejších účinků ..... dostane to tělo do takového chaosu, že to chudák bude úplně mimo - a pak to je na doživotí - jedny prášky na tento, druhé na ono, třetí, aby se potlačily vedlejší účinky těch prvních ...... déééj mi pokoj - tělo je samo sobě nejlepší lékařem, jen je potřeba ho vnímat - sebe vnímat a udržovat se v rovnováze - i ta je přirozená.

Jasně, každý z ní někdy "vypadne", ale myslím, že by měl jako první řešit to .... příčiny své životní nepohody.
Upraveno: 16.4.2014 - 22:05, Háňa 
Smazaný uživatel16.4.2014 - 22:04
0|0
 
Smazaný uživatel (onlooker) » Háňa
Souhlas a kdo neumí tělo poslouchat, má smůlu, ale i a šanci naučit se to. Ignorovat se nevyplatí, ale na světě je spousta ignorantů a je to jejich věc...jejich volba
10_GOTO_10
Offline
16.4.2014 - 22:05
0|0
 
10_GOTO_10 » Háňa
také jsem chtěl takto reagovat - že je nesmysl do sebe ládovat "vitamíny" (..a jiné anorganické sloučeniny) jen proto, abych je měl v deklarovaných/normativních hodnotách, protože jsem uvažoval tak, že pokud je tělo "v rovnováze", optimální prostředí si vytvoří samo.

Pak jsem to ale smazal - co když tělo "neumí být"(a to je důležité) v rovnováze právě (a jen) proto, že mu chybí ony minerály?
Háňa
Offline
16.4.2014 - 22:13
0|0
 
Háňa » 10_GOTO_10
Nevím. Nemyslím, že by tělu něco chybělo, když člověk taknějak normálně jí - nakonec, i chutěmi na něco si tělo říká, co mu chybí. Jde jenom o to se sebou komunikovat - vnímat se.
Taky jsem brala multivitamin občas, guaranu, energit ..... třeba v horách, když jsme byli delší dobu na instantních polívkách, a podobných laskominách :5: , které jsou hlavně lehké .... jako náhrada je to řešení a k tomu to taky bylo původně určený, si myslím - když není nějakou dobu možné nebo je obtížné se solidně stravovat...... a taky V KLIDU a pohodě ... to považuji taky za velmi důležité, udělat si na jídlo čas - když vidím ty lidi, co lítají v ulicích jak splašení, v jedné ruce mobil a v druhé párek v rohlíku nebo nějaký ten gyros, či jak se to jmenuje ... pak jim je blbě a svedou to na to, že byl ten párek špatný ... prd a vořech - kdyby si s ním sedli alespoň na lavičku a snědli si ho v klidu, třeba by jim blbě nebylo. Ve finále frajer zjistí, že má žaludeční vředy a "může za to "dnešní uspěchaná doba" - houby - může za to ten, kdo není ochoten alespoň na to jídlo si udělat čtvrt hodiny čas - ono by se to někde bez něj posralo :2:

Ale jinak je to samozřejmě každého věc ... můj táta třeba má doma přímo apatyku, ale aby se zamyslel, proč má asi vysoký tlak a zkusil se zbavit toho věčného napětí, ve kterém žije, to ne :3: ... ale co nadělám, jeho volba, už je velkej :4:
Upraveno: 16.4.2014 - 22:30, Háňa 
10_GOTO_10
Offline
16.4.2014 - 22:29
0|0
 
10_GOTO_10 » Háňa
on ten "nedostatek" může souviset také s tím, že tělo není schopno již ony potřebné látky běžně vstřebávat (což u druheho/zdravého/ člověka který jí úplně stejně nenastane) - tedy, že problém je jinde a pak je třeba hledat řešení.

Proto někomu pomůžou ony vitamínové doplňky - a to tak, že jej to vrátí do normálu.

Někomu ony vitamíny pomohou jen přechodně, ale protože se příčina (neschopnost vstřebávat živiny) neodstranila, po jejich vysazení (což já považuji za normální stav) se v jeho těle opět objeví jejich nedostatek...a je proto třeba hledat jiné řešení.
Háňa
Offline
16.4.2014 - 22:32
0|0
 
Háňa » 10_GOTO_10
Tak jasně, že existují některé specifické nemoci, kde je to řešení ... ale to není většina případů ...
10_GOTO_10
Offline
16.4.2014 - 22:41
0|0
 
10_GOTO_10 » Háňa
..vidíš, a já si zase myslím, že specifické nemoci neexistují.
že jsou jen "zdraví" anebo "nemocní".
Háňa
Offline
16.4.2014 - 22:53
0|0
 
Háňa » 10_GOTO_10
Nevím - já vnímám sebe ... jak to mají ostatní, to nevím ... někdo se s nějakou nemocí už narodí třeba ... dějí se různé věci
Mermaid of Carribbean
Offline
17.4.2014 - 11:11
0|0
 
Mermaid of Carribbean » Budd2
mno ja jako zakladatel diskuze mam pohled jasny :4: :44: :44: :44: :44: :44:
12

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. prosince 2022 - PROCITNUTÍ

22.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
21. prosince 2022 - SEN

21.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
20. prosince 2022 - SAMOTA

20.12.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -