... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Diskuze

Hlavní stránkaBoční panel

Anorexie

29.4.2014 - 7:54Renata9871
včera jsem měla cosi do činění s paní anorektičkou a i s její psychyatričkou...zarazilo mě, že lidí, nebo spíš žen s touto nemocí je tolik a že věková hranice se rozšiřuje. Dříve to měli spíše dívky, dnes i ženy středního věku.

V psychiatrických léčebnách dříve byli sebevrazi, schyzofrenici atp a dnes jsou plné žen s poruchami příjmu potravy.

Kde se to v lidech bere ?? Částečně je to tím,že jsme bombardováni reklamama na hubnutí, z každého časopisu na nás koukají twigi modelky, z televize 50-kg hlasatelky, chlapi v 90% hledají seznámení se štíhlou...

Chápu , je to nemoc někde v duši, hlavě - oni si nemůžou pomooct, ale trochu mě to teda děsí...

Příspěvky v diskuzi (13)

Nastavení filtrů a řazení diskuze

Pouze příspěvky uživatele:

Pouze příspěvky obsahující:

Řazení příspěvků:
Čas:
Hodnocení:
Zrušit všechny filtry
Glimmer Man
Offline
29.4.2014 - 8:03
0|0
 
Glimmer Man
Trochu bych poopravil jeden zmíněný fakt - z obrázků na nás koukají obrázky lidí, kteří většinou tak jak jsou zobrazeni fyzicky neexistují.

Jinak osobně vidím příčiny dva - ten hlavní je trošku slabší hlava = ovlivnitelnost, touha se zavděčit a být vidět. A druhej problém je syndrom přeplněnýho akvária. Díky čemuž se všechno musí hnát dál a dál... brzo ani vlastní televizní show nebude stačit.

No a pak je to starej známej problém "módy". Většina zainteresovaných mužů jsou homosexuálové. A ti prostě nemaj důvod prosazovat ženské tvary...
samota
Offline
29.4.2014 - 10:35
0|0
 
samota
Tak ty vnější vlivy jako jsou reklamy a td bych spíš připisovala té mladší generaci co ještě o životě moc neví a tak lačně hltá všechno to co vidí a slyší a věří tomu,že to tak i musí prostě být. Někdy se rodiče dost zapotí,než taková zavtrzelá puberťačka z tohle převzatého názoru vyroste a opravdu v nějaké takové léčebně nakonec neskončí-hodně to teď vidím na své starší dceři (která právě kamarádí s jednou holčinou,co má tuhle úchylku-držet stále nějakou tu dietu-ač samozdřejmě nemusí!!!) a se kterou i díky tomu v poslední době doma dost válčím,protože pokud mi i ona nakonec tvrdí,že je tlustá při své 170cm výšce a váze 47kg!!! -tak by mě z toho fakt v tu ránu šlehlo a tím spíš,že jsem s ní chodila i nějaký čas k psychologovi když byla malá právě proto,že odmítala jíst a když se dnes opravdu poctivě každý den nenají-odvíjí se to už i na její psychice (tělo prostě nemá z čeho brát a bývá tak někdy až neúnosně podrážděná) a zas třebas ta má druhá má opačný problém - váží o dost víc než by měla a tak se snaží svou váhu redukovat cvičením které ale nemá zase žádný výsledek bez dodržování potřebné životosprávy a v jejím případě vynechání sladkostí,které ovšem potřebuje dost často pro rychlejší efetk (dodání cukru)ta má starší. Tak že dnes bojujem s tou starší-aby jedla a s tou mladší,aby se trošku kontrolovala a naučila se na některé věci říkat ne! Ale kdo ví,zda ta mladší nakonec v dospělosti nedopadne ještě hůř než ta starší-díky těm svým vrozeným dispozicím a hlavně posměchu a uštěpačných poznámek všech dětí kolem.. :22:

Ale u těch straších bych to už spíš viděla na problémy v životě-s rodiči,partnerem,zaměstnáním a td...prostě někdy ta naše psychika a ta doba která na nás dospělé nakládá čím dál víc se dost těžko zvládá a pokud je člověk v nějaké hodně těžké situaci a není nikdo,kdo by třebas mohl i pomoci-není kolikrát divu,že nakonec skončí na nějakém takovém místě buď díky anorexii a nebo třebas kvůli pití alkoholu a někdy to vše bohužel končí až sebevraždou..
Člověk je ve své podstatě tvor hodně křehký,ač si někteří myslí že ne a klidně si občas i kopnou či se posmívají a nebo pomlouvají :3: A tak to opodle toho také na tom našem světě i nakonec dnes vypadá..
Glimmer Man
Offline
29.4.2014 - 10:50
0|0
 
Glimmer Man » samota
Já když si vzpomenu a ranné dětství - první stupeň základní školy, tak jsme si nikdo netroufli na nějaký posměšky na tlustý. Páč to vždycky skončilo tak, že nám tlouštíci vždycky pořádně naložili, protože měli fyzickou převahu. A tak z nich šel strach...

Dneska už to asi tak není... dneska mají fyzickou převahu ti, co se hejbou a tlouštíci jsou asi tlouštíci z jinýho důvodu. Že se akorát cpou a pohyb nula.

Vcelku zajímavý sledovat.

Ale to přesvědčení o tom "jsem pořád tlustá" bude díky srovnávání. Což je divný, že se uměle udržujou vzory, o který vlastně nikdo nestojí, ale jsou tak nějak stále vepsaný "dogma". A ženovcím (chápej: žena + ovce) to něťukne, ani když je chytne proutkař kolem pasu, roztáhne jim nohy a místo soulože s nima začne hledat vodu, protože si je popletl s proutkem a neviděl v nich ženu...

Takže všechno je v hlavě...
Glimmer Man
Offline
29.4.2014 - 10:56
0|0
 
Glimmer Man » Glimmer Man
A že to doplním drobnou odbočkou... před pár dny jsem viděl video, nový život díky plastice, byla tam holka s velkým frňákem. Docela hezká a nos taky docela dobrej, asi opravdu velkej... ale co, dobře by se za něj tahalo.

No a ona vyprávěla, jak to měla celej život špatný, jak nemohla najít vztah a že jí i pár kluků řeklo, že by s ní chodili, kdyby neměla takovej nos.

A tak se rozhodla jít na plastiku. To mě teda docela zarazilo.

Co za kvalitu kluků to asi bylo v jejím hledáčku. A co za kvalitu uvažování měla v hlavě...

Pak doktor jí udělal novej nos. Mě se sice líbil i ten starej (není nad to někoho nosatýho pořádně zatahat za nos), ale s novým nosem opravdu prokoukla. Fakt to udělal hezky a slušelo jí to...

Jenže co se změní? Chvilkový sebevědomí možná. Dlouhodobě bude problém, že plastika mozku a uvažování neproběhla, takže její myšlení zůstane nedotčený. A ano, zavděčila se sociálním retardům, kteří teda teďka svolí k nějakýmu tomu vztahu... a ač s malým, stejně ji budou vodit za nos... škoda, že s ní nebude rozhovor za 5 let.
samota
Offline
29.4.2014 - 11:10
0|0
 
samota » Glimmer Man
Dnes jde spíš strach z dětí,co se jim doma buď nevěnují-a pak jsou to ti gauneři co si ve škole dovolí úplně všechno klidně i na učitelky které nemají skoro žádnou možnost se dnes proti tomu bránit..a nebo z nepřizpůsobivích spoluobčanů-protože pak jsou všichni rasisti a to si člověk fakt rozmyslí...
Ale jinak souhlas,hlava je opravdu základ,ale kamarádi v dětství či dospívání jsou bohužel ten druhý.. :3:
Je dost těžké vysvětlovat holce v 10letech že jednou bude třebas stejně hubená jako ostatní-když ona to chce teď,protože teď nemá díky tomu právě ty kamarády-co se posmívají pokud dostanou jakoukoliv příležitost. A té druhé-že ani když bude úplná twigy,že ji to nezaručí že bude mít v životě úspěch-ač je ta postava v dnešní době opravdu určité plus,bohužel. :22:
Bude trvat ještě pár let,než obě dospějí aby si samy už mohly určovat co ano a co ne a o to je to těžší,že v tomhle věku soupeří navíc i mezi sebou-vyznačují si své hranice -je to vše kolem toho hodně o vytrvalosti a o psychice a nejhorší je,když máš doma dvě tak rozdílné osobnosti a musíš najít vždy nějaký zlatý střed-občas fakt na mašli a nebo na flašku,ale to bych skončila právě na té odvykačce.. :10: :10: :10:
Upraveno: 29.4.2014 - 11:10, samota 
samota
Offline
29.4.2014 - 11:19
0|0
 
samota » Glimmer Man
tak to jsem také viděla. :44:
Psychika je prostě důležitá a nejen pro holky,ale v někdy i pro kluky-také jich pár znám,co se díky rodičům nedokážou zapojit normálně mezi ostatní děti a jak to bude s nima v dospělosti není třebas řešit-jednou je tak vychovaný a tak bude trvat dlouho,než to sám v sobě nějak překoná a třebas klidně i takovouhle nějakou plastikou-hlavní je,aby to opravdu zabralo-někdy stačí fakt málo,aby si člověk začal sám sebe více vážit,jen se pak nenechat znova zvyklat kvůli něčemu jinému-někdy je hodně těžké odolat názoru a posuzování lidí kolem. :3:
Glimmer Man
Offline
29.4.2014 - 11:23
0|0
 
Glimmer Man » samota
Pravda...

Vzpomněl jsem si na jednu příhodu. Kdysy dávno, když jsem kroutil civilní službu jsem byl noční hlídač v ZOO. A občas jsem tam nachytal po zavíračce partu dětí, které se prostě nudily... občas klasickej bugr, občas popichovat hrocha atd. Párkrát jsem je vyprovodil.

Nikdy to nepomohlo. Stejně jsem je tam za chvíli viděl zase. No a ze vzájemných rozhovorů jsem vypozoroval přesně to, že se jim nikdo nevěnuje. A z ničeho nemají strach. Strašení městkou policií bylo k ničemu.

A tak mě napadl nápad a když jsem je chytil, tak jsem je zaměstnal. Myslel jsem, jak je potrestám, když je nechám uklízet veřejný WC a sbírat odpadky v dětským koutku...

Když bylo hotovo, tak se mě optaly, jestli můžou přijít zejtra zase...

No... strategie byla v háji. :5:

Ale myslím, že jádro chyby strategie bylo, že se s nima někdo dospělej normálně bavil a věnoval jim 10 minut času.

Výsledek byl, že po nějakou dobu byl dětský kouzek skutečně uklizený... pak končilo léto, večer tma a zima, a bylo po problému.

Tím jsem chtěl říct, že čas na děti bude taky asi něco znamenat. A možná i v případě tvých dcer... nevím. Já soudit nemůžu...
Upraveno: 29.4.2014 - 11:24, Glimmer Man 
Renata9871
Offline
29.4.2014 - 11:57
0|0
 
Renata9871
ještě jeden můj poznatek - někdy to dělají z holčiček jejich maminky- mám něco podobného tam, co bydlím. Přehnaná snaha o dokonalost dcer, přehnané směrování je ke špičkovým výkonům, tisíce kroužků (balet, angličtina, klavír, gymnastika...) mám "čest" tuto rodinu pozorovat pár let a ten posun u holek je hrozivej- přebírají mentalitu matky a opravdu to chtějí - být vynikající. Jenže z jedné je uzlíček nervů, když na gymplu nemá samé jedničky a druhá má v prdeli zdraví, díky vrcholovému sportu (mimo jiné)
Cosi podobného může , myslím, vyústit i v anorexii....
Renata9871
Offline
29.4.2014 - 12:01
0|0
 
Renata9871 » Glimmer Man
Jak píšeš, obrázky lidí, kteří tak, jak jsou zobrazeni, ani fyzicky neexistují -
to můžeš vidět na internetu, nevím přesně stránku, ale nedavno jsme na to koukaly s kolegyní v práci, jak postupně retušovali jakousi zpěvačku "hvězdičku" a na konci videa byl obrázek před a po a to byla bomba ... dvě různé osoby
Háňa
Offline
29.4.2014 - 12:11
0|0
 
Háňa
Těžko se divit, že z toho lidi blbnou - stačí otevřít komp a už na člověka skáčou zprávy, že ta a ta má skvělou postavu po porodu, ta a ta je v šedesáti krásně štíhlá ... přitom člověk vidí vyžilou vysušenou tresku s hubeným tělem, ale strhaným obličejem z toho, kolik jí to stojí úsilí, aby jí "dvacítky mohly závidět tělo" .... proč by se měla srovnávat s dvacítkami a proč ty by jí měly závidět, to nikdo sice nechápe, ale ona to tak z nějakého důvodu chce :33: ..., která celebrita kde ukázala stehna a jestli na nich měla celulitidu nebo ne, ...... nejen mládež - i dospělí, co zůstali někde na povrchu a řeší pořád jenom ty obaly, tomu často propadnou. Jejich věc, ale smutný je, že s podobnými lidmi se prakticky nedá o ničem jiném bavit.

Není nad pohled na přirozenou krásu zdravě štíhlé nebo plnoštíhlé ženy, která je v pohodě, uvolněná, není z ní cítit křeč a nervozita, dbá o sebe, je upravená a samozřejmě si hlídá i postavu, aby nebyla vysloveně jako almara, ale s citem a s rozumem.
Která prostě ví, že stěstí, úspěch ani láska nestojí na délce nosu, hmotnosti, ale na celkovém vyzařování. A co asi může vyzařovat člověk, který je neustále v nějaké křeči a musu
Upraveno: 29.4.2014 - 12:15, Háňa 
Renata9871
Offline
29.4.2014 - 13:26
0|0
 
Renata9871 » Háňa
Fakt je to, že nejsrdečnější a nejpříjemnější lidé jsou ti, co váhu nijak dramaticky neřeší. Zato neznám srdečnou a vysmátou vyzáblinu (kde taky brát energii na srdečný smích, když snídáš půl jablka, obědváš list salátu a večeříš rosu)
:1:
Háňa
Offline
29.4.2014 - 14:04
0|0
 
Háňa » Renata9871
Copak to, někomu stačí jídla málo a prospívá dobře, to je o typu. Ale většina z nich to dělá z musu, který si sama vymyslela ... to je škoda ...... ovšem hlavně jejich :4:
nefertari
Offline
29.4.2014 - 14:28
0|0
 
nefertari » Háňa
Amen.... Zlata slova :)

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. prosince 2022 - PROCITNUTÍ

22.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
21. prosince 2022 - SEN

21.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
20. prosince 2022 - SAMOTA

20.12.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -