... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Diskuze

Hlavní stránkaBoční panel

20.5.2014 - 6:31

Diskuze k článku: Jak se bude vyvíjet můj vztah?

Příspěvky v diskuzi (15)

Nastavení filtrů a řazení diskuze

Pouze příspěvky uživatele:

Pouze příspěvky obsahující:

Řazení příspěvků:
Čas:
Hodnocení:
Zrušit všechny filtry
Glimmer Man
20.5.2014 - 6:49
0|0

Glimmer Man
Mám pocit, že takto položená otázka signalizuje něco, co si někdo bojí nebo si nechce připustit. A to fakt, že onen vztah za moc nestojí a jsou zde závažné pochybnosti. Je to stav kdy se člověk tak nějak podvědomě rozhodnul, ale své rozhodnutí ještě zdaleka nepochopil.

Pokud je vztah super, takového otázky jsou potom zcela zbytečné.

No a k lepšímu pochopení svého rozhodnutí pomůže skutečná identifikace problémů... pochybností.

A pak to chce jenom zdravým rozumem analyzovat. Ono je taky dost možný, že někdo pořád doufá v nějakej nemožnej ideál.
Freja
20.5.2014 - 9:24
0|0

Freja » Glimmer Man
No,taky to může být vztah,který je na začátku...tam jsou pochybnosti skoro vždycky :18: :4:
Glimmer Man
20.5.2014 - 9:36
0|0

Glimmer Man » Freja
No tak to nevím... jestli má někdo pochybnosti i na začátku, tak to je teda už hodně divný.

Právě že na začátku by měl bejt člověk v oblacích bláznové zamilovanosti a lehké zaslepenosti. A do toho pochybnosti nepatří.

Ale jít do vztahu s pochybnostma, to je spíš takový to zoufalství "raději něco než nic".
Freja
20.5.2014 - 9:44
0|0

Freja » Glimmer Man
No,ono to záleží taky hodně na předešlých zkušenostech.Po dvaceti letech manželství se nejspíš nikdo už neptá,jak se bude vztah vyvíjet.Na začátku mi to připadá docela logický.
Harryeta
20.5.2014 - 9:57
0|0

Harryeta » Glimmer Man
Tak to je snad jasný, že má pochybnosti... jinak by dotyčná osoba nevyužila naší poradny! :22: :6: :44:
Pithecanthropus erectus
20.5.2014 - 9:58
0|0

Pithecanthropus erectus » Freja
První pochybnosti má na starosti naše intuice.Nechceme ji poslouchat a vždycky na ní dojde.Je na nás, jak tyhle „hlasy“ posoudíme, protože veškeré vnější problémy se dají řešit. Jsou většinou způsobeny naší neochotou cokoliv měnit na tom zavedeném.( místo,zaměstnání apod.). Pokud ti dva rezonují v názorech, morálce,emocích a doplňují se jejich letory, pokud je přítomna chemie, pak ten vztah má šanci na přežití a může být dokonce krásný.Ale všechno je to o delším poznávání, o obelhávání sebe sama a o naší netrpělivosti ,která stojí proti přirozenému vývoji vztahu.
Glimmer Man
20.5.2014 - 9:59
0|0

Glimmer Man » Freja
Tak to mě teda právě ne. Já v tom vidím právě tu podvědomou pochybnost...

Pravda, po dvaceti letech manželství se může na vývoj ptát jen někdo hodně "slepej". :5:

Ale když na tvou větou tak přemýšlím, pak ano, přemýšlení na začátku je hodně logický. Ale to je pak vztah z rozumu... I když ty bejvaj zase asi trvalejší.
Pithecanthropus erectus
20.5.2014 - 10:02
0|0

Pithecanthropus erectus » Glimmer Man
No já ti nevím....když se tak za ta léta rozhlížím, tak většinou si ti, co jdou od sebe, vyberou lautr ty samý partnery....a to třeba i třikrát......
Freja
20.5.2014 - 10:03
0|0

Freja » Glimmer Man
No právěže ne.
Na vztah z rozumu Ti stačí jen dva sloupky na papíře.
Když má člověk ty růžový brejle zamilovanosti a uvědomuje si je (což je běžný zvlášť ve věku,kdy už člověk pozbyl tu naivitu náctiletých),tak určitě někde občas zahlodá červík pochybnosti,jestli ten objekt svýho zbožňování vidíme reálně... :4:
Glimmer Man
20.5.2014 - 10:05
0|0

Glimmer Man » Pithecanthropus erectus
Jo, to je osvědčená věc, že tě přitahujou pořád ty samý typy. A podle mojí teorie jsou partneři odrazen tvé vlastní sociální inteligence.
Glimmer Man
20.5.2014 - 10:08
0|0

Glimmer Man » Harryeta
Hmmm, tak teď jsi mě teda utřela... :30: :14:

No ale máš pravdu.
Pithecanthropus erectus
20.5.2014 - 10:09
0|0

Pithecanthropus erectus » Freja
já myslím, že v období zamilovanosti ten protějšek ani nelze vidět reálně...to snad dokáže jen mašinka a ani ta ne,pokud nemá dostatek správných vstupních informací.Takže jedinej životaschopnej postup je ,nespěchat,nechat se unášet vlnou emocí, vychutnávat si to, ale NEDĚLAT ROZHODNUTÍ..... :4:
Pithecanthropus erectus
20.5.2014 - 10:10
+1|0

... :10: někdy i přísná logika, dostane přísného logika :6:
Pithecanthropus erectus
20.5.2014 - 10:13
0|0

já bych raději doplnil ještě slovo - většinově......je mnoho dalších aspektů při zakládaní manželství, které se do téhle zkušenosti, nebo názoru nevejdou. :4:
Freja
20.5.2014 - 10:27
0|0

Freja » Glimmer Man
Nejen sociální inteligence... :4:

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
4. července 2022 - INTENZITA

včera

Osho Zen karta na každý den:
1. července 2022 - ROZKVĚT

1.7.2022