... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Diskuze

Hlavní stránkaBoční panel

Osho Zen Tarot - výklad na den

10.1.2014 - 16:08Harryeta
Dobrý den, ahoj!

Na základě prosby několika lidí na FB, sem každý všední den dopoledne vystavím jednu kartu z Osho Zen Tarotu se svou vlastní interpretací.

Nejde ani tak o to predikovat, co se za ten den stane, je to spíše pozvánka následovat energii karty, inspirovat se jí a pozorovat den přes její optiku.

Vaše sdílení, komentáře nebo zkušenosti k určité kartě jsou srdečně vítány. To je můj sen - diskuze o oshovkách :+)

Takže karta na dnešní den: 10. ledna 2014
SROVNÁVÁNÍ

Pro našeho vnitřního kritika vždy existuje někdo, kdo bude krásnější, chytřejší, vzdělanější, bohatší, úspěšnější než my sami. Proto vždy bude existovat důvod s někým se srovnávat. Vždycky se najde nějaký vhodný objekt.

Dnešní den nám nabízí příležitost uvědomit si, že jsme dospělí a že je jen na nás, zda na hru s naším vnitřním kritikem zvanou srovnávání přistoupíme. Je na čase vejít do kontaktu s naší vnitřní autoritou a kritický hlas v nás umlčet. Protože s vnitřním kritikem nelze vyjednávat. Kdykoliv se o něco pokusíme, řekne: je to málo, musíš víc! Nikdy není spokojen, nikdy nemá dost. Lze ho zastavit pouze kategorickým DOST! Náš vnitřní kritik je vlastně velmi omezený. Je jako obehraná deska bez vlastní invence. Prostě jen stačí sejmout jehlu.

Dovolme si dnes spojit se s naší velikostí a vzít zodpovědnost za to, kým doopravdy jsme. Nalaďme se na naši jedinečnost. Jedinečnost, která je ze samé podstaty absolutně nesrovnatelná s ničím a nikým. Nikdo takový druhý na světě neexistuje. Když se ozve náš vnitřní kritik a říká nám: buď lepší, buď jako on/a…tak po nás chce, abychom byli horší, než ve skutečnosti jsme. Ponouká nás, buď někomu podobný/á a zapomeň na svou přirozenou jedinečnost. A to je přece nesmysl. Je to, jako bychom se chtěli zbavovat něčeho, po čem celý život toužíme.

Pěkný den.

Příspěvky v diskuzi (13)

Nastavení filtrů a řazení diskuze

Pouze příspěvky uživatele:

Pouze příspěvky obsahující:

Řazení příspěvků:
Čas:
Hodnocení:
Zrušit všechny filtry
Harryeta
Offline
10.1.2014 - 16:09
0|0
 
Harryeta
Ti otrlejší mohou slovo DOST! nahradit výrazem NASRAT! :+))
Harryeta
Offline
10.1.2014 - 16:09
0|0
 
Harryeta
Pozn. pro Supráky: V knize je k této kartě doslova napsáno: "Kukání je stejně důležité jako Buddha; svět by byl méně, byl by chudší, kdyby kukačka zmizela."

A vo tom to je...:+)))
Mitea - Timea
Offline
10.1.2014 - 16:37
0|0
 
Mitea - Timea
Fájn,ze to bude v jednom chlívku.. :6: :6:
Růžová
Offline
10.1.2014 - 16:47
0|0
 
Růžová
...když si to tak v hlavě srovnám, tak tohle je nejlepší zpráva dne... :10: :10: :10:

...díky, Harry... :20:
Mitea - Timea
Offline
10.1.2014 - 16:50
0|0
 
Mitea - Timea » Růžová
Uz si toho kritika srovnala ??? :5: daj mu pár facek a umlc ho na dlho :5: tiez som ho preplieskala :6:
Harryeta
Offline
10.1.2014 - 16:50
0|0
 
Harryeta » Růžová
s radostí! :6:
Freja
Offline
10.1.2014 - 17:13
0|0
 
Freja
:5: :5: :5: no...my ,co máme místo vnitřního kritika tvrdohlavýho,umanutýho debila, máme úplně jiný starosti :29:
Harryeta
Offline
10.1.2014 - 17:14
0|0
 
Harryeta » Freja
takže místo dost NASRAT! Chápu to dobře? :+))))
kolacek
Offline
10.1.2014 - 17:16
0|0
 
kolacek » Harryeta
:10: :10:
Freja
Offline
10.1.2014 - 17:18
0|0
 
Freja » Harryeta
Ne,já kritizuju jenom druhý :10: :14: Ale rozhodnutí NAS*AT jsem udělal zrovna dneska a mému milému pitomkovi ho oznámila i s obřadnou omáčkou.
Dneska mám vyloženě bojovnou :14:
Eště,že mě zhaftli kucí na beera...a když dojdu do půl osmý,tak dostanu i pizzu :17: :6:
Smazaný uživatel10.1.2014 - 18:04
0|0
 
Smazaný uživatel (Libas)
:41: Za oshovky

Ale jinak dnešní výklad na mě zas pěkně sedí takže musím zvolat 2x na.rat...nas.at :29:
Růžová
Offline
10.1.2014 - 18:43
0|0
 
Růžová
...jsem dneska byla krááásně pomalá...každá vteřina jakoby trvala minutu, jeden obyčejný pohyb ruky směrem ke klávesnici trval nějak déle, než jindy...email o 6 větách jsem psala půl hodiny...ale vnitřně mi bylo :12: ...ale v hlavě...nóóó, Ty máš zase dneska den, takhle to všechno nestihneš, a chtěla jsi jít včas domů, a dneska uzávěrka a ty nemáš nic hotový, loni touhle dobou jsi makala o dost víc...a zas ten můj vnitřní pohodář...no jooo, ale to bylo vloni, teď jsem o rok starší, moudřejší a pomalejší, ale co na tom, když je mi dobře...je to pecka...mě ani nikdo nemusí prudit, já jsem fakt schopná se vyprudit úplně sama...takže DOST můj milý vnitřní kritiku, dnešek si prostě dojedu v tomhle tempu... :41:
nefertari
Offline
11.1.2014 - 12:09
0|0
 
nefertari
:44:
už se těším na tu pondělní

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. prosince 2022 - PROCITNUTÍ

22.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
21. prosince 2022 - SEN

21.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
20. prosince 2022 - SAMOTA

20.12.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -