... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Poradna

Hlavní stránkaBoční panel

Když jsou city u ledu...

7.3.2014|Výklad karet - Osho Zen Tarot

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: petrklic

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: petrklic

Dobrý den, přítel mě podvedl. Mám ho ráda, zažili jsme spolu spoustu věcí a chtěla bych mu odpustit. Rozum odpustil, srdce ne. Jakou cestou se mám vydat, abych dokázala znovu uvěřit a užívat si znovu vztah a vše, co k němu patří?

Milá tazatelko,

bohužel, srdci se poručit nedá. A pokud neodpustilo srdce, tak ve skutečnosti neodpustil ani rozum. Důvod proč Vaše srdce nemůže odpustit, je prostý: naše podvědomí nás chrání před prožíváním bolesti. A někdy, když je ta bolest příliš velká, tak dáme takzvaně city k ledu. Jako bychom se od nich odstřihli. Zdánlivě to funguje, bohužel tato izolace, toto zamrznutí zapříčiní, že dáváme k ledu všechny pocity, tedy nejen ty negativní, ale také laskavost, radost, soucit, lásku. Než abychom cítili tu velkou bolest, tak se rozhodneme raději necítit vůbec nic. Proto je potřeba udělat pár kroků zpátky a některé zamrzlé situace takzvaně vědomě dožít. Když se snažíme tyto emoce potlačit nebo popřít a nějakou situaci „vydržet“, ony nezmizí. Jsou pořád někde uvnitř nás a sedí tam jak žába na prameni. Je potřeba je prostě vzít na vědomí.

Pro Vás je velmi důležité spojit se s pocitem bezmoci. Neradím, abyste upadla do zoufalství, ale jen, abyste s touto emocí vešla do kontaktu. Většina lidí si myslí, že když bezmoc ve svém životě připustí, dají najevo, že jsou slaboši a nemají život ve svých rukou. Ve skutečnosti nemají život ve svých rukou, dokud nepřiznají, že bezmoc cítí. Připustit, že se odehrálo v našem životě něco, co bylo jako blesk z čistého nebe, kdy jsme byli postaveni před hotovou věc, aniž by se nás někdo ptal nebo upozornil, tento stav pouze vědomě prodýchat a možná i oplakat, umožní, aby Vaše srdce začalo pomalu rozmrzat a následně se i znova otevřít pro lásku. Díky tomuto kroku jej prostě budete akceptovat jako součást Vaší osobní historie. Nic víc, nic míň.

Ruku v ruce se zamrznutím jde i sebeovládání, které nám nedovolí dát najevo, co ve skutečnosti cítíme. Bláhově se domníváme, že když ten druhý neví, jak se cítíme, tak nám nemůže ublížit. Ale každé potlačování našich pocitů vede k tomu, že jen my sami si ubližujeme. Není třeba velkých dramat k vyjádření našich aktuálních emocí. Pro začátek stačí, když si je uvědomíte alespoň Vy sama a nebudete je popírat sama před sebou. Dalším krokem je emoce sdílet. Ví Váš partner, jak moc jste zraněná? Nemám na mysli obviňování a výčitky, mám na mysli jednoduchou větu: „Tohle mě hrozně bolí.“

Je všeobecná pravda, že všichni máme padesátiprocentní podíl na situacích v našem životě. Proto i pro Vás může být dalším krokem zapátrat na podílu na celé této vzniklé situaci. Ne obviňovat sebe nebo jeho. Ale nevěra je vždy záležitostí tří: dvou, kteří se od sebe vzdálili a tím vytvořili místo pro toho třetího. Chci tím jen říct, abyste se necítila jako oběť celé situace. Protože oběť svobodně odevzdává svou sílu situaci měnit. Je ten, kdo připustí, že je do situace angažován, ji také může změnit.

Pokud je to opravdu tak, že chcete dát partnerovi druhou šanci, celou situaci máte v rukou Vy. Stačí si jen uvědomit pravý stav věcí a rozhodnout se, jak s celou situací naložit ve svůj prospěch. Jako bychom vyšli ze sklepa na balkon a rozhlédli se. A ještě jedna rada na závěr: někdy je pro nás bezpečnější o změnách a pravých láskách jen snít, než je zkusit žít. Bezpečnější to možná je, ale výsledky jsou dost nereálné. Život od nás chce odvahu, a tu odměňuje láskou.

Přeji Vám hodně štěstí.

P.S. Zvíře, které Vás v tomto procesu podpoří, je Kolibřík, který posiluje pocity radosti, potěšení a oslavy daru bytí naživu. Pomáhá při jemném pročištění a odstraňuje zbytkové emoce. Přináší odvahu v situacích, kdy čelíme emocionálním výzvám, a dává povznášející podporu pro vyrovnání se s nevyřešenými záležitostmi z minulosti.

Zobrazeno: 1698 ×diskuze (7)

Odeslání dotazu

Chcete zaslat dotaz do některé naší poradny?

Odeslat dotaz

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
5. srpna 2022 - SEN

5.8.2022

Osho Zen karta na každý den:
4. srpna 2022 - PŘÁTELSTVÍ

4.8.2022

Osho Zen karta na každý den:
3. srpna 2022 - OSLAVA

3.8.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -