... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Poradna

Hlavní stránkaBoční panel

Zranitelnost není slabost

5.3.2014|Výklad karet - Osho Zen Tarot

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: Katy

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: Katy

Po minulém vztahu s problematickým člověkem mám zdravotní problémy. Kterou cestou bych se měla vydat, abych tuto temnou minulost vyřešila?

Milá tazatelko,

bez ohledu na to, jak moc byl Váš protějšek problematický, i Vy máte svůj podíl na celé situaci, a tedy i na svém zdravotním stavu. Centrální téma výkladu je energie ega, arogance a povyšování. Ne vždy používáme tuto masku proto, abychom druhé ponížili, leckdy je to naše jediná možná strategie přežití, nicméně pokud se děláme větší, než jsme, pokud jsme tzv. nad svou silou, rozhodně nejsme v kontaktu se svou přirozenou sílou. A představa, že nás tato strategie ochrání před zklamáním, je prostě mylná.

Vaše zdravotní komplikace se Vám snaží připomenout, kde přešlapujete a snažíte se (nebo jste se ve vztahu snažila) vytvářet kompromisy. Ne ty zdravé kompromisy, které vedou k harmonii a vyváženosti ve vztahu, ale ty, kdy odevzdáváme kus své pravdy, síly, autentičnosti v domnění, že za to něco dostaneme – pozornost, péči, klid, obdiv, bezpečí… Vejít do dalšího vztahu s sebou nese riziko, že zase budeme zraněni. To už k životu patří. Ale přešlapovat na místě a váhat, nikam nevede. Je potřeba vylézt z ulity a rozhodnout se. Jakékoliv rozhodnutí je léčivější než přešlapovat na místě a nechat svou sílu, energii, lásku nevyužitou. Neradím, abyste začala lovit muže. Radím, abyste se spojila se svým srdcem a bez ohledu na minulé zkušenosti se rozhodla, že jej otevřete.

Stačí si jen uvědomit své nezdravé postoje ve vztahu a naše tělo nemá potřebu dále na něco poukazovat. Minulé zkušenosti, byť se neodehrály podle našich představ, nemají sloužit jako kritické měřítko toho, co už nikdy nechceme zažít. Každá zkušenost, která se nám udála, je potřebná, už proto, že se nám prostě udála. A vždy obsahuje něco, díky čemu můžeme povyrůst.

Vejít do své síly, sejmout masku arogance, znamená připustit svou zranitelnost. Připustit, že jste možná měla (a možná stále máte) zlomené srdce. Jednou ze základních výzev srdce je naše svobodné rozhodnutí, zda se pro příště budeme zlomeným srdcem zaštiťovat, nebo zda jej otevřeme někomu dalšímu. Protože jedině pokud zůstáváme v našich maskách, potkáváme stále ty stejné protějšky. Pokud si dovolíme naše masky sejmout a stát se zranitelným, což neznamená slabým, ale tím, kdo je schopen a ochoten cítit ve vztahu celou škálu emocí a nestydět se za ně, ani je nepotlačovat, pak je každý vztah jiný.

Hodně štěstí.

P.S. Zvíře, které Vás podpoří ve Vašem procesu je Kůň divoký, který posiluje srdce, vyživuje smysl pro milující otevřenost, sounáležitost a propojení s druhými. Je oporou těm, kdo jsou sami a deprimovaní, potřebují rozvinout svou sebejistotu a pocit osobní síly a těm, kdo potřebují vyléčit zlomené srdce.

Zobrazeno: 1480 ×diskuze (0)

Odeslání dotazu

Chcete zaslat dotaz do některé naší poradny?

Odeslat dotaz

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
4. července 2022 - INTENZITA

dnes

Osho Zen karta na každý den:
1. července 2022 - ROZKVĚT

před 3 dny

Osho Zen karta na každý den:
30. června 2022 - PŘIJÍMÁNÍ

30.6.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -