... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Poradna

Hlavní stránkaBoční panel

Důvěra znamená respektovat to, co cítím

10.3.2014|Výklad karet - Osho Zen Tarot

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: Zdeněk

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: Zdeněk

Pěkný den, v každé práci si připadám jako oběť. Jsem ztuhlá a mám strach z toho, s čím si opět nebudu vědět rady a co mi bude opět vytknuto, že dělám nesprávně.

Také cítím obavu ze ztráty zaměstnání.

Snažím se přijímat situace, tak jak přichází, občas se mi to i daří. Vnímám podporu, kterou mám, ale nechápu, proč dávám takový prostor nedůvěře v samu sebe a něco většího než jsem já. Stále jako kdybych předávala svoji zodpovědnost a sílu někomu jinému. Nadřízenému, okolí, co já vím komu?

Milá tazatelko,

situace, které nám jsou v životě předkládány a kterým v mnoha případech nerozumíme, jsou velmi důležitým vodítkem, takovou navigací, k nám samým. Různé složitosti a zamotance nám umožňují díky emocím, které vyvolávají, spojit se se zraněním uvnitř nás a díky tomuto kontaktu jej konečně začít léčit. Z toho je patrné, že není důvod cítit se jako oběť nepříznivých okolností.

Váš strach projevující se v práci, stejně jako strach o ztrátu zaměstnání mají mnohem hlubší podhoubí. Otázka nezní, proč cítíte strach. Otázka zní, jak se budete cítit, když se objeví něco, s čím si nebudete vědět rady, až Vám někdo vytkne, že děláte něco nesprávně. Strach v tomto případě slouží jako štít, který brání Vaší pozornosti dotknout se emoce, o které si myslíte, že je velmi bolestivá. Takže se ptejte sama sebe: Co nejhoršího se může ve skutečnosti nastat v mém nitru? A pak tuto emoci, která se objeví, velmi vědomě prožijte. Neznamená to, že se jí necháte unést a semlít. Znamená to, že budete akceptovat, že ji prostě ve svém nitru máte. Může Vám pomoci věta: Jmenuji se …, cítím … a je to v pořádku. Dovětek, že je v pořádku cokoliv, co aktuálně cítíte, je zárukou toho, že nebudete hodnotit ani sebe, ani emoci, která se momentálně objevila, ani situaci, ve které se nacházíte. Připustit, že jste v pořádku, ať už v sobě naleznete cokoliv, je první krok léčení.

Pro Vás je velmi důležité vědět, že Vy jste strůjcem své reality. Což je báječná zpráva, protože jen Vy ji můžete svobodně měnit k obrazu svému. Nemám na mysli, že umíte nasytit děti v Africe, nebo zabránit konfliktům, které se kolem Vás dějí. Mám tím na mysli, že Vy jediná můžete určit, jak se budete cítit za jakýchkoliv podmínek, které nemůžete objektivně ovlivnit. A utváření této Vaší vnitřní reality se posléze odrazí i ve Vašem dalším životě. V momentu, kdy si toto uvědomíte, kdy přeberete odpovědnost za to, jak a co cítíte bez ohledu na vnější podmínky, přestáváte být obětí.

V momentu, když se rozhodnete, že budete akceptovat (tedy ani nepotlačovat, ale ani nezveličovat) pocity, které se aktuálně objevují, začnete cítit, kdo doopravdy jste a co chcete. Možná si taky uvědomíte, jak moc dáváte stranou vlastní potřeby a snažíte se vyhovět představám a přáním jiných ze strachu, abyste opět nebyla konfrontována s „nepříjemnými“ pocity. Pokud se je naučíte nepotlačovat, ale nechat je jednoduše projít, není třeba tyto strategie přežití nadále následovat. Tím se také bude prohlubovat důvěra v sebe samu a v to, co se uvnitř Vás ve skutečnosti děje a ve Vaší sílu, že své emoce ustojíte. Důvěra ve své vnitřní pochody pak aktivuje i v důvěru v něco vyššího.

Dopřejte si čas k novému úhlu prozkoumávání sebe sama, stejně jako dopřejte čas Vesmíru, ať může na Vaše interní změny reagovat ve hmotě. Stejně jako těhotná žena, která navenek pouze čeká, je uvnitř sebe velmi aktivní. A zároveň se nesnaží upravovat okolnosti a něco uspěchat, protože ví, že zrození něčeho nového potřebuje svůj čas. Touha projít zkušeností rychleji než máme, v nás v důsledku vyvolává stres. A kdykoliv se cítíme ve stresu, je to jasný signál toho, že jsme v situaci přehlédli sami sebe i to, jak se ve skutečnosti cítíme. A když přehlédneme sami sebe, přestáváme se podporovat za jakýchkoliv podmínek, a tudíž si přestáváme i důvěřovat a toto kolečko se může opakovat do nekonečna, dokud si neuvědomíte, že Vy jste jediná, která může z toho kola vystoupit díky tomu, že víte, kdo jste a co cítíte.

Přeji Vám hodně štěstí.

P.S. Zvíře, které Vás podpoří v tomto procesu je Čmelák, který nám pomáhá vyživovat pocit síly, nepřemožitelnosti a důvěry ve vlastní schopnosti. Podporuje nás, abychom dokázali to, co se ostatním může jevit jako nemožné.

Zobrazeno: 1694 ×diskuze (7)

Odeslání dotazu

Chcete zaslat dotaz do některé naší poradny?

Odeslat dotaz

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
4. července 2022 - INTENZITA

dnes

Osho Zen karta na každý den:
1. července 2022 - ROZKVĚT

před 3 dny

Osho Zen karta na každý den:
30. června 2022 - PŘIJÍMÁNÍ

30.6.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -