... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Poradna

Hlavní stránkaBoční panel

Najdu už toho pravého?

6.5.2014|Výklad karet - Osho Zen Tarot

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: pumabajo

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: pumabajo

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na lásku. Jsem už dlouho sama a už z toho mám depku. Všechny kamarádky už mají rodinu a já jsem bez partnera. Najdu už toho pravého?

Milá tazatelko,

prvním krokem k tomu, abyste našla partnera, je dobré zaměřit se na Vaši představu, kdo vůbec je ten pan Pravý? Jak má vypadat? Co od něj požadujete? Jaké má mít vlastnosti a jak se k Vám má chovat?

Pro samé hledání toho pravého míjíme muže, kteří by nám byli opravdovými partnery. Udělejte si seznam toho, co by Váš partner měl mít či jak si ho představujete, abyste si sama ujasnila, jaká jsou Vaše podvědomá očekávání, díky kterým nemáte šanci vejít do vztahu. Hledat toho jediného a pravého bývá leckdy zástěrkou pro strach, že my sami nebudeme ve vztahu dost dobří. Tak si raději vysníme někoho, kdy naše požadavky nemůže naplnit a navenek se zlobíme, proč ve skutečnosti neexistuje.

Pravý není ten, kdo s námi vydrží celý život a bude nás bezmezně milovat. Pravý je prostě ten aktuální. Ten, který nám přeběhl přes cestu právě teď a díky, kterému němu se máme možnost dozvědět něco o sobě. Neznamená to, že s ním musíte navždy zůstat. Nechte se překvapit tím, co Vás může naučit. Partneři, kteří se objevují v našich životech, nikdy nejsou náhodní. Mají s námi vždy něco hluboce společného. A když rozklíčujeme, co nám zrcadlí, máme šanci něco pochopit a tím i změnit něco ve svých postojích. Protože to je také jediná možnost, jak posunout naši vnější realitu blíže k osobnímu štěstí a pocitu naplnění.

Další otázka, která je pro Vás důležitá, zní: co se změní, až ho budete mít? Dovolíte si být konečně šťastná? Nebudete se konečně cítit méněcenně, protože všichni ve Vašem okolí už rodinu či partnera mají? A proč si tento stav nemůžete dovolit i bez partnera? Pokud do našich očekávání vkládáme hluboká přesvědčení o výsledku, stáváme se na těchto očekávání závislí. A dokud se nenaplní, nemáme klid. Ve skutečnosti jsme to my sami, kdo si klid ubíráme nesmyslnými podmínkami.

Není náhodou, že v tuto chvíli partnera nemáte. Jedině tak, když jsme dlouho v nepohodlné životní situaci, jsme ochotni opravdu poctivě zapátrat v našem nitru. Kdyby se to dalo jen o trošku více vydržet, rozhodně bychom se naším nitrem nezabývali. A proto zapátrejte i Vy. Nelovte toho pravého za každou cenu, ani se neužírejte tím, že někdo ve Vašem okolí má něco, co Vy ne. Když v sobě pravdivě pojmenujete to, co Vám ten pravý má dát, abyste se konečně mohla cítit šťastná, pak můžete objevit, že si to umíte dát sama. A pak se něco změní. Možná se objeví někdo, kdo Vám to také rád svobodně poskytne a nebude se cítit pod tlakem, že musí plnit Vaše nároky na „toho pravého“.

Přeji Vám hodně štěstí a odvahu vidět svou Pravdu.

P.S. Zvíře, které Vás podpoří v tomto procesu je Lachtan, který je velkým učitelem snadnosti a ne-námahy. Podporuje nás, abychom se naučili vyvinout úsilí (ve Vašem případě zapátrat ve svém nitru) a pak nechat věci přirozeně se vyvíjet. Lachtan je oporou pro všechny, kdo se příliš snaží, místo, aby věci nechali plynout.

Zobrazeno: 1668 ×diskuze (18)

Odeslání dotazu

Chcete zaslat dotaz do některé naší poradny?

Odeslat dotaz

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
4. července 2022 - INTENZITA

dnes

Osho Zen karta na každý den:
1. července 2022 - ROZKVĚT

před 3 dny

Osho Zen karta na každý den:
30. června 2022 - PŘIJÍMÁNÍ

30.6.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -