... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Poradna

Hlavní stránkaBoční panel

Zmatek v životě

27.10.2015|Výklad karet - Osho Zen Tarot

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: viera

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: viera

Dobrý den, jsem asi dost váhavý, věčně nespokojený člověk a příliš věci řeším, jak říká můj muž. A tak - ani po 10letech vztahu s mým manželem a při dvou malých dětech (4 a 2 roky) si stále nejsem jistá, zda manžela opravdu miluji. Mám pocit, že jsem náš vztah měla hned v začátcích ukončit, protože jsem se do něj prostě dostatečně nezamilovala, ale nedokázala jsem to udělat a postupem času jsem to nějak přestala řešit nebo si zkoušela zvyknout, naučit se to… Nevím, proč jsme ještě po 10 letech spolu, když si svými city k němu nejsem stále jistá a dle manžela se ho snažím příliš ovládat, měnit k obrazu svému a přitom stejně nikdy nebudu spokojená. Nyní ale opravdu cítím, že jsem na křižovatce a potřebuji se rozhodnout, zda se od něj oddělím a půjdu si svou cestou (s dětmi), u které mám pocit, že se mi na ní bude lépe dýchat, budu volnější, nebudu mít ten pocit viny, že manželovi dostatečně neoplácím city, budu žít prostě klidnější život, anebo zůstat s ním, nerozbíjet rodinu a naučit se nějakým způsobem si náš vztah užívat.

V současné době toho řeším ještě víc - starší dcerka chodí od loňského školního roku do školky a já jsem se s tím také stále nesmířila. Původně jsem chtěla, ať si od sebe "odpočineme" a hlavně, ať je mezi dětmi, protože já osobně nejsem příliš komunikativní typ a tak kolem sebe nemáme moc přátel a nechci, aby si tento vzorec do svého života dcerka přebrala. Na druhou stranu mám pocit, že bych si ji ještě měla nechat doma, když jsem s mladší dcerou poslední rok na rodičovské a užívat si našeho společného času.

A poslední větší trápení je nástup do práce. Našla jsem se masírování, i když před rodičovskou jsem dělala vždy asistentky, takže to byl úplně jiný obor. Masáže a vše s tím spojené mě neskutečně baví, ale nejsem si jistá, zda setrvat v onom salónu, kde se necítím úplně příjemně anebo raději zariskovat a najít si vlastní prostory a dělat od začátku sama na sebe. Moc otázek, vím, a omlouvám se. Ale tento zmatek v hlavě mám už delší dobu a déle ho snad ani nedokážu snášet. Prosím tedy karty o pomoc, radu, uklidnění... Děkuji.

Dobrý den,

děkuji za Vaši důvěru. Témat je opravdu hodně a rozebírat jedno po druhém je nad kapacity této poradny. Proto navrhuji, abychom nahlédli za jednotlivé problémy a věnovali se jejich společnému jmenovateli.

Podle karet je to stres. Nemyslím každodenní snahu ukočírovat práci, rodinu a domácnost a ještě si někde urvat pár minut pro sebe. Mám na mysli dlouhodobý podvědomý tlak, který pramení z nespokojenosti a z touhy změnit okolnosti k obrazu svému. Bohužel, pokud pouze slepě následujeme impulzy, aniž bychom byli v kontaktu s hlubší motivací, která je za touto touhou ovládat svůj život, uženeme se do kolapsu. Než tedy začnete podnikat kroky, které Vám, podle Vás, mají přivést do života větší uklidnění i naplnění, možná by bylo vhodné začít zkoumat, proč musíte čekat na vysněné „až“ a proč si nemůžete nemůžete dopřát příjemný a naplňující život i bez těchto podmínek.

Určitý odstup od osobních interpretací Vám pomůže uvědomit si, že všechny překážky, které se snažíte ve fyzickém životě odstranit a konečně být šťastná, sídlí ve Vaší hlavě. Kde je odpovědnost za kroky, které ve svém životě činíte, místo toho, abyste je následovala a pak o nich začala pochybovat? Jak je možné, že nerespektujete svá rozhodnutí to té míry, že byste důvěřovala výsledku ve Váš prospěch? Teprve až nahlédnete na tento svůj osobní mechanismus volby situací, které záhy vyhodnotíte jako nepohodlné a pak se utečete do snění nebo výčitek a prozkoumáte jej, může se ve Vašem životě něco změnit a kroky, které se rozhodnete učinit, Vás mohou vyvést z tohoto zmatku. Pokud budete jen slepě unikat z nepříjemných situací do iluze lepších zítřků, situace se budou jen opakovat.

Přeji Vám hodně štěstí a odvahu být k sobě pravdivá.

P.S. Zvíře, které Vás podpoří v tomto procesu, je Zajíc. Posiluje důvěru v naši schopnost tvořit život svých snů, posiluje tvořivost a hojnost na všech úrovních našeho života.

Zobrazeno: 722 ×diskuze (6)

Odeslání dotazu

Chcete zaslat dotaz do některé naší poradny?

Odeslat dotaz

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
5. srpna 2022 - SEN

5.8.2022

Osho Zen karta na každý den:
4. srpna 2022 - PŘÁTELSTVÍ

4.8.2022

Osho Zen karta na každý den:
3. srpna 2022 - OSLAVA

3.8.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -